Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az kezdők, izomnövekedésének...

Az kezdők, izomnövekedésének kihasználása, de hogyan?

Figyelt kérdés

173 cm magas, 79kg-os 21éves férfi vagyok. (hozzávetőlegesen 16%-os testzsírszázalékkal.

Hallottam, hogy az első évben várható a legnagyobb izomtömeg növekedés és ezt ki is szeretném használni. De először mindenképpen testzsírt akarok csökkenteni. A kérdésem az lenne, hogy elkezdjek-e kondizni szálkásítás közben vagy csak fussak és miután leadtam a felesleget kezdjek el kondizni. Nem tudom mitől függ az első éves kimagaslóan nagy növekedés, de nem akarom elszalasztani, azzal hogy fogyózok( és nem nő a tömegem). Vagy mitől következik be ez az elő évi kimagaslóan nagy növekedés kezdőknél? Remélem érthető a problémám :) Előre is nagyon köszönöm ! (ui.: Étrend előre mért, minőségi ételekből áll)



2013. jún. 10. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Onnantól kell számolni az időt, amikor elkezdesz tömegelni. De miért nem lehet fogyás közben súlyzózni? Kezdőknél még az is előfordulhat, hogy súlyvesztés közben nő az izomtömeg. Mellesleg ezekkel az adatokkal nehéz elhinni a 16 százalékot.
2013. jún. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet, kondizni közben ezzel tisztában vagyok, csak nem tudtam, hogy a tömegelés kezdetétől, vagy a kondi kezdetétől számoljam az egy évet. Küzdő sportoltam valamint kondiztam is még anno ezért lehet csak 16%os. Köszönöm a válaszod!
2013. jún. 10. 13:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor nem vagy kezdő. :-)
2013. jún. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Volt egy nagyobb szünetem, és az igazat megvallva, akkor nem is volt a legtisztább a kajám, se az edzésem. De azt olvastam, hogy újrakezdőknél is így van. :) remélem.. :D mert azért, annyira nem vettem akkoriban komolyan a testépítést, mint amennyire most elszánt vagyok.
2013. jún. 10. 13:25
 5/5 Linkoln ***** válasza:

Ez az eleinte gyors fejlődés nem egészen úgy vanahoy képzeled.

(Azthiszem hogy azt hiszed amit hiszek... :D)

A genetikád és életviteled belő neked egy súlyt. Ha nagy pofont kap a szervezet, és komoly súlyzós terhelést kap rendszeresen, a szervezet elmozdul ebből a magának kialakított formából. Kezdők hirtelen odafigyelnek a kajálásra, és látja a szervezet hogy van miből építeni. De nem igazán hazsnálná ki a sok tápanyagot. Kell neki valami, ami rásegíti a döntésre. Pl a komoly súlyzós edzés. Szétroncsolja az izmokat szó szerint. Izomszálak szkadnak el nap mint nap. A szervzeet nem tudja hogy mi van. Megnövekszik az izmok tlejesítmény igénye, ezért a tápanyag, és vitamin igényük is. A roncsolódott szálakat rendbe kell rakni, és úgy a tuti ha a korábbinál is hatékonyabbra építi fel a szervezet. Ez regerenálódás alatt történik meg. Ha a kezdő figyel a kajálára akkor sokkal hatékonyabb a fejlődés.

Azonban! A genetika és az ésszerűség mindig a belőtt forma felé húzza. Minnél messzebb távolodsz el a formádtól, annál inkább vissza akar esni. Pusztán a folyamaos kényszer miatt tart fel a szervezet akár irreálisan aránytalan testet is.

Tehát, mint kezdő simán tudsz fejlődni. Minél nagyobb a tömeged, annál nagyobb és állandóbb terhelés, annál több tápanyag kell hogy a szervezet lássa akényszert, hogy muszáj még építeni izmot. De ha abbahagyod, nem fog fenntartnai ésszerűtlenül nagy testet. Azt eteti meg cipelni kell... :) 73kg 12% körül testzsírral olyan, nem rossz. Azt viszonylag elviselhető szintentartással fenn lehet tartani. A probléma az, hogy ha lefogynál 12%-os testzsírszázalékra, kb 75kg lennél... :D Állítólag! Ha 16%on vagy. Azt a testsúlyt ha megedzed nagyon erőállóképességre, erő teljesítményre, gyorserőre, és végzel minden izomra terhelést, nagyon sportos, izmos formád lenne. Tehát, vagy zsírosabb vagy mint hinnéd, vagy már nem fogsz egy év alatt 10 kiló izmot építeni.

2013. jún. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!