Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy étkezés alkalmával maximum...

Egy étkezés alkalmával maximum hány gramm fehérjét tudok hasznosítani?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy 20g fehérjét szabad csak egyszerre megenni, mert ha több, akkor végülis kárba vész a többi, nem ott hasznosul, ahol kéne. Mintha "túlcsordulna".

2013. jún. 8. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
A 40 sem veszik kárba, a legtöbben ekörül szoktak egy étkezéssel bevinni, sőt, már az az elmélet is megdőlt, miszerint ez a maximum egyszerre hasznosuló mennyiség.
2013. jún. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én ugy tudom 30g :D
2013. jún. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 YourDestiny ***** válasza:

Én max. 40-et szoktam bevinni egy étkezéssel. Annyi a csirkéből például kell is. A 40 grammot sose kell tiszta 40 grammnak venni. Veszteség lesz, valami abból úgyis kipottyan. Hozzátenném még, hogy olvass utána a BV értéknek is, hogy tovább bonyolítsuk.

Egyébként a konkrét kérdésre válaszolva 30 grammot szoktak mondani, de hogy ebből mi igaz?! Mellesleg nem ilyen egyszerű. Szerintem valamelyest személyfüggő is, továbbá nem mindegy, mikor megy be a fehérje. Egy kiadós edzés után hasznosul az a 40 gramm is, mint a huzat.

2013. jún. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Órákon át halad a bélcsatornában és szívódnak fel aminosavak. Nincs egyszerre hasznosuló mennyiség, így az egyszerre elfogyasztott mennyiséget ebből levezetni.. pontosan miből is?
2013. jún. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 YourDestiny ***** válasza:
Gondolom egy étkezésből, így értette. És mi is.
2013. jún. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MrPifta ***** válasza:

1: ez nagyban függ attól, mennyit eszel, 2 répát vagy csülköt.

2: ezt hogy méred? Bevágok egy nagy tál pörköltet, utána süteményt, fogalmam sincs, hány g a fehérje, hány g a szánhidrát stb.

Az ételnél az a fontos, hogy finom legyen

2013. jún. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy hogy az élelmiszerek makronutriens tartalma táblázatokból kikereshető.
2013. jún. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!