Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdők is szedhetnek BCAA-t?

Kezdők is szedhetnek BCAA-t?

Figyelt kérdés
10hónapja tornázom konditeremben 62kg vagyok 180cm magas a számítások szerint 60-70% az izom tömegem(orvosi számítások ne kérdezzétek hogyan csinálta).Ezeket az adatokat azért írtam le hátha segítségetekre válik hogy meg-e érné nekem BCAA-t szedni.Előre is köszönöm segítségeteket.

2013. jún. 7. 17:06
 1/8 Osynho ***** válasza:
Mit jelent a tornázás? Hogy néz ki az étrended?
2013. jún. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha van rá pénz, akkor mehet.

De inkább fehérje + gyors ch (vitargo, dextróz) + kreatin (mikronizált monohidrát) menjen !

2013. jún. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Falumban tornának hívják torna=bodybuilding (nálunk).Hát éppen ez az nem étrendezek ezéért is kérdeztem.Napi táplálék bevitel is változó.Van amikor 1 nap 5x eszem van amikor 1 nap 2-3x.Az a baj hogy én mindig annyit eszem amennyit bírok de van amikor nagyon keveset bírok meg enni.
2013. jún. 7. 17:14
 4/8 Osynho ***** válasza:

De mit eszel? A étkezés rendbetétele az első! Elegendő fehérje + ch és jó zsírok. Amíg ez nem oké, addig kár is bcaa-ra költeni. Vegyél csirkemellet belőle.


Olyan meg nincs, hogy nem bírsz enni. Vagyis, ha fejlődni szeretnél. Mindenhez hozzá lehet szokni. :) 62kg-hoz még nem is kell napi 1 hűtőnyit betermelni.

2013. jún. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
mi az h nincs olyan hogy nem bírok? Mindig addig eszem amímár jo hogy nem hányok.Ez a maximum.Van amikor 4-5 órára kiütöm magam az az nem bírok addig enni mert hányingerem van
2013. jún. 7. 17:19
 6/8 Osynho ***** válasza:
Nade ezek nem egzakt mennyiségek. Megvan, hogy kb hány g/tskg fehérje, ch, zsír kell a fejlődéshez. Ezeket lehet variálni a tapasztaltak alapján. Nem minél többet kell enni, hanem a megfelelő minőségből a megfelelő mennyiséget. Te meg csak zabálsz (abból ítélve, amit leírtál). Ehhez a sporthoz szigorú étrend kell.
2013. jún. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
jaj értem.Mitgondolsz milyen étrend lenne nekem a legjobb? nem tudsz valami tippeket? mit egyek naponta miket hányszor mibol mennyit?
2013. jún. 7. 17:39
 8/8 anonim válasza:

60-70% izomtömeg???? Ez most komoly? Úgy, hogy 62 kg vagy? Ne viccelj! Örülhetsz, ha 45%! Hol van akkor a csont, a zsír, a szerveid, a belső szerveidet is zsír veszi körül! Hol vannak az egyéb testfolyadékok, hol van az a víz, melyet a szervek tartalmaznak??? Hol a bőr? Neked minderre jut 30%!???? :)


Jó nagy marha, aki ezt neked megadta... és biztos, nem orvos...


BCAA= ez is "fehérje"! (Szeretem, amikor hozzá nem értők szakértőnek gondolják magukat, és úgy írják, hogy szedjél fehérjét) A BCAA-k elágazó láncú aminosavak (valin, leucin, izoleucin), vagyis a fehérje ebből lesz. Azért árulják külön, mert kutatások kimutatták, hogy ezek az elagázó láncú aminók építik fel az izomfehérjék egyharmadát... De önmagában nem leszel tőle izmosabb!


Egyébként semmi értelme ezt szedned, mivel a legtöbb fehérje tartalmazza a BCAA-t! Azoknak éri meg, akik szigorú diétán vannak, és azért, hogy megelőzzék az izomlebomlást.... Ez már a "legsokadikabb" kiegészítő!!! ami egy extra plussz...


Amúgy nem tudom, miért várjátok, hogy ilyen adatok alapján bármit meg lehet mondani, Számtalan kérdés után lehet felállítani egy edzéstervet és étrendet.


Alap étrend: 55-60% szénhidrát, 12-15% fehérje és 20-30% zsír. Sok egyéb egyéni dolog befolyásolja, hogy ezen hogyan lehet módosítani, mert a sportolók fehérjeigénye ennél picit magasabb...


Edző (TF-en tanult)

2013. jún. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!