Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen időközönként tegyek...

Medin kérdése:

Milyen időközönként tegyek több súlyt a súlyzóra és mennyi pihenő idő kell egy sorozat után?

Figyelt kérdés

Pár hete kezdtem el edzeni 16éves vagyok 180cm vagyok 66-68kg súlyom és 32es karom gyenge még ez a kar?

De a kérdésem az lenne hogy hány hétnek kell eltelnie hogy emeljem a súlyt? Meg mennyi az ideális pihenő idő 15-20mp vagy 1 perc?


2013. máj. 24. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindig akkora súllyal eddz, amivel éppen megy a 10-12 ismétlés. Ha már többet is tudnál vele végezni, akkor emelj, hogy megint csak kb 10 menjen. Még gyenge az a kar, de senki nem 50-es szálkás karral születik, majd lesz jobb is.Pihenő idő: amíg visszaáll kb normálisra a légzés, kb 1 perc.
2013. máj. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A nehézség emelésére több módszer van. A legegyszerűbb, hogy akkor emeled a súlyt, mikor elérsz egy bizonyos ismétlésszámot az adott terheléssel (pl. megvan a 12 ismétlés 40 kilóval). De lehet más módszer is, alkalmazhatsz ciklusokat. Például minden edzésen változtatod a súlyt, aztán a következő ciklust már nagyobb súllyal kezded.


Sorozat után a 15-20 mp pihenés nagyon kevés. Nehezen hiszem, hogy ennyi után ugyanannyi ismétlést meg tudsz csinálni a további sorozat(ok)ban is. Addig kell pihenni, míg vissza nem nyered az erőd legnagyobb részét. Ez akár 4 perc is lehet.

2013. máj. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Honnan tudjuk hogy gyenge-e a karod? :D Az erő nem csak az izom függvénye. Az ideális pihenő idő attól függ milyen sportot végzel, és milyenek az edzéseid. Pl erőemelésben(lehet nem is a ez a neve), pl nálunk is van hogy valaki beleguggol 190-be 5-t és utána pihen akár 5-10 percet is. Persze aki mondjuk 50kg-ba guggol 80kg-san 10-et annak nem kell annyi pihi, akár köredzésbe is beépitheti, de fél perc pihi is elég lehet. a Súlyemelés megint attól függ mia cél és mit csinálsz, mi 5X5-s szériákat szoktunk csinálni és ha az utolsó szériában emelünk a súlyon és megy az 5 ismétlés akkor legközelebb azzal kezdjük, ha nem megy akkor még nem emelünk.(mondjuk kettlebellnél pl egy emelés lehet 4kg karonként)
2013. máj. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat majd megnézem megy egy 10-12 ismétlés mert igazából úgy szoktam hogy 4X8 általában mindenből persze has az teljesen máshogy megy meg a láb is.

Változtassak ezen hogy mindig 4X8 vagy maradhat így?

Most még itthon edzek van egy edző gépem meg egykezes súlyzók meg van egy padom is igaz az hasazáshoz volt de leszedtem az oldalsó részeket így általában azokhoz a gyakorlatokhoz amihez pad kellene megfelelő mert állítható is így 45fokosba is be tudom rakni.

Az lenne még a kérdésem hogy pár hónapig megfelel-e még az itthoni edzés vagy minél hamarabb mennyek konditerembe?

Mert igazából 3-4 gyakorlatot majdnem mindenre találtam amit itthon is megtudok oldani így nem tudom van-e szükségem egyáltalán kondiba mennem?

Én is úgy gondolom hogy kicsi ezért is szeretnék szedni tömegnövelőt mert az étrendem sem a legjobb persze a napi 6 kajálást betartom annél lejjebb nem igazán megyek talán 5 kajálásra amikor nem vagyok sokat itthon de ezt szeretném szedni: [link] szerintetek megfelelő-e kezdőknek ez?

Egyébként 3hete mértem akkor én úgy láttam hogy 30as a karom ma meg már 32 ez jó fejlődés nem?:)

2013. máj. 24. 11:32
 5/9 anonim ***** válasza:

A max gaint felejtsd el. Az egy cukorgyár. Veszel marha drágán egy raklap cukrot.

A legjobb megoldás egy tejsavóprotein + ehhez gyors szénhidrát (dextróz, maltodextrin, vitargo, Carbo X, Carb-F, stb) edzés utánra. Így te tudod szabályozni az arányokat és a reggeli zabpehelyhez is tisztán (gyors ch nélkül) tudod tenni a proteint.

Ha mégis tömegnövelőt szeretnél, akkor olyat válassz, amiben legalább 30% a fehérjetartalom. Pl: Scitec Volumass 35, HiTec HI-Anabol Gainer, MHN gainer, VIP Delux- All-In-One , Pro Nutrition GFX8, Jumbo prof., Dymatize hi protein gainer, BSN true mass, Isomass extreme gainer, stb..


Jó a 4*8 is. H

2013. máj. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Véletlenül elküldtem. Szóval ha tudod emelni a súlyokat otthon is, akkor megfelelő lehet az otthoni edzés is.
2013. máj. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem akkor felejtsem el :) Csak szüleim nem akarják hogy minden szart szedjek ezért érdekelt ez is mert a szervezetem elég gyenge sajnos ez a legnagyobb hibám most is épülőben vagyok mert egy gyógyszer a lábamba az egész izomzatomat tönkre tette...májam is szar volt.

Nah de nem ez a lényeg akkor azt mondod hogy edzés után szedjek valamilyen gyors szénhidrátot és ha tudok tejsavóproteint is akkor ezzel az lenne a kérdésem hogy ez mivel másabb mint egy tömegnövelő? Mivel lesz jobb ez nekem?:)

Bocsi ha ennyire kérdezősködök de ebben a tápanyag-kiegészítőkben nagyon nem vagyok ott az már tuti...ha van időd de csak ha van akkor leírnád ezt részletesen hogy egyébként miért is van erre szükségem kaja mellett? Igen azt tudom edzés után minél hamarabb kell bevinni fehérjét meg szénhidrátot de nem hiszem hogy ez az egyetlen ok amiért szükségem van ezekre, amúgy edzés után mindig eszek 50-100gramm puffasztott rizst vagy búzát ez jó vagy inkább ne?

Persze tudom emelni a súlyokat veszek hozzá +súlyokat és meg is vagyok vele a kondi gépen meg van elég súly de ha kell arra is tudok venni csak szerintem mindenféleképpen olcsóbban kijövök ebből és amúgy is úgy hallottam hogy az egykezes súlyzó valamivel jobb mint a kétkezes ez igaz?

Tényleg bocsi a sok kérdésemmel de hiába olvastam el a sárga kapszulát még mindig nem vagyok tisztában mindennel vagyis nem túl sok mindennel inkább így írom.

2013. máj. 24. 12:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Kell az egykezes súlyzó is, mert azokkal tudsz rengeteg gyakorlatot végezni. Pl tárogatást mellre, oldalemelést vállra, beforgatós és kalapács bicepszet, tricepszre lórúgás, stb, sokat írhatnék.


A tömegnövelőben van fehérje és szénhidrát, de így drágábban jössz ki, mintha vennél külön proteint és ahhoz tennél pl szőlőcukrot (por formában!). De csak edzés után mehet hozzá cukor!

Az az előnye a tápkiegnek, hogy hamarabb szívódik fel, így edzés után gyorsabb a tápanyag-visszatöltés.

2013. máj. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Értem!

Köszönök szépen mindent :) ezzel zárom is a témát

2013. máj. 24. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!