Tudna pár hozzáértő testépítő, étrendel foglalkozó ember válaszolni?
Sziasztok.
Miért írták azt a bodybilder-en, hogy a saját testsúlyos edzés, semmire nem való??
Mikor egy dokumentumfilmben, ami a börtönökről szól, 2 ajtós szerényni háta van a rabok 3/4-nek??( Mellette írják, használjon az ember táp kiegészítőket, meg jönnek az étrendel is a testépítő oldalakon!) De a börtönben eléjükraknak valamit, és azt eszik, és mégis nőnek.. Mi az oka??
A testépítők, ha nem esznek a rizs,durumtészta,zabpehely,teljeskiörlésű kenyér stb-n kívül levest,főzeléket, miért nem megy tönkre a gyomruk??
Mi a probléma azzal, ha egy hobbi szintű kondizó/testépítő, tejbe rakja a zabpelyhet+ táp kiegészítőt??
Megéri inkább a rosszabb íz érdekében vízbe rakni?? Nagyon fejlődés várható? (Olvastam a tej egészzségtelen, de azon kívül)
Mégis, mi a fenét lehet enni testépítés mellett???
Mennyivel egészzségesebb, a húshibrid,permetezett tápszereken élő csirke, mint a tej?
Vagy mennyivel jobb, az egyoldalú táplálokzás (értem a rizsre), mintha mindenből ennénk egy keveset??
Egy teljesen kezdő vagyok! 2,5 hónapja edzek. Csak most merültek fel ezek a kérdések.
NEM SZERETNÉM FELÜLBÍRÁLNI, a bodybilder szerkesztőit, és senki mást sem, csak kíváncsi vagyok!
16F
Oldalakat lehetne erről írni. A rabok 3-szor kapnak enni és nem olyan rossz kaját + kokszolnak nem picit, + a rokonok bevihetnek plusz kaját + elbizniszelik másoktól, akiknek nem kell annyi kaja. Ennyit erről.
Nem jól tudod a dolgokat. Tömegeléskor belefér egy kis főzelék, tej, bármi, de ne az legyen az alap, hanem a sovány hús, tojás, túró + összetett szénhidrátok. Szálkásításnál viszont oda kell figyelni, nem fér bele sok szemét kaja. Remélem kicsit megnyugtatott a válasz.
A főzelékeshez, az állítólagos egyoldalú táplálkozáshoz ezt írtam nemrég:
"Ugyanez van a táplálkozásnál is. Megnéztük a test mechanizmusait, megnéztük mit mire használ fel, és pont azt megadtuk neki. Ennyi. Ez az értelme az izolált táplálékkiegészítőknek, ez az értelme az étrendnek. És ez lenne az értelme a híres "étkezz változatosan"-dogmának is, de ha mi már az étrendünkkel bejuttattunk _minden_ szükséges anyagot, és mégis mondja ezt nekünk anyukánk, nagymamánk, igazuk van-e? Nincs. A változatos étkezés egy eszköz, a minden bejuttatásának (ami a cél) eszköze. Ha sokfélét eszünk, nagyobb valószínűséggel érjük el a tápanyagok szélesebb skáláját. Azért csak nagyobb valószínűséggel, mert persze pontos meghatározása nincs a kellő változatosságnak, mégis mit és mennyit. Mindent? Hát bocs, nem fogok tücsköt meg kenyérvágókést enni, hiába tartoznak bele a mindenbe. Szóval a cél a minden tápanyag bejuttatása, azért állítjuk össze az étrendet, hogy ez meglegyen. Ha megvan, akkor onnantól oké. Szúrhatja a szemét bárkinek, hogy te mindig "csirkerizst", eszel. Ha már elértél a célodhoz, nem kell visszalépni csak azért, hogy egy hagyományos eszközzel újra elérj oda, vagy inkább el se érj. Persze ez is csak akkor érvényes ha az étrenddel _tényleg_ minden szükséges megvan."
A tejes kérdésről meg érdemes elolvasni az egészet:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!