Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerdán van a lábnapom,...

Szerdán van a lábnapom, sajnos a guggolást nem tudom tökéletesen csinálni, mert a bal térdem nagyon ropog és fáj olyankor. Elég az is ha nem tudok teljesen vízszintes combig lemenni, hanem kb.10-15 cm az főlé?

Figyelt kérdés

A lábgépet ülve és hason is tudom rendesen kivitelezni. Ez a 3 (két és fél) gyakorlat elég a combizmok növelésére?


Másik kérdés: kajám változatos, de főként csirkemell alapú. Edzés után (3x hetente) 40-50 gramm szőlőcukor, valamint Nitro Pure Whey Gold (28g-os tasak) lefekvés előtt pedig soványtúró yoghurttal. Erre van lehetőségem, ez optimális lehet hogy változzon a testfelépítésem? (35F 96kg, 195 cm)



2013. ápr. 11. 09:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Mehet a nem teljes guggolás is, de próbálj még valamit mellé tenni, pl kitörést. Nézd meg, hogy azt tudod e végezni.

A kaja az így jó, ahogy írod, illetve a protein az kevés is, mert neked 96/2= 48g fehérje kellene rögtön edzés után, de minimum 40 legyen meg. Ehhez viszont legalább 50g protein tápkieget kellene kimérned, hiszen nem 100%-os a tápkieged.

Az, hogy megy este túró és napközben csirke az rendben van, de nem mindegy, hogy mennyi.

Tömegeléshez neked kell napi 200g fehérje és kb 500g ch.

Szálkásításhoz pedig 250-300g fehérje és 100-200g ch. És ilyenkor nem kell cukor edzés után sem, csak tömegeléskor! Tehát nem mindegy, hogy mi a cél.

Ami fontos még: egyszerre nem lehet naturálban izmot felszedni és zsírt leadni (max kezdőként rövid ideig), mert energetikailag különböző étrend szükséges hozzá. Izomnöveléshez tömegnövelő étrend kell, ami kalóriapluszt jelent, a zsírleadáshoz pedig szálkásító diéta, ami kalóriadeficitet jelent a napi energiamérleg szempontjából. Tehát el kell dönteni, hogy mi legyen előbb.

2013. ápr. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, nagyon korrekt részletes válasz. A testfelépítésemről annyit, hogy nem vagyok zsíros, a hasam az kicsit pocakos, de a végtagjaim vékonyak, és a vállam is keskeny. A súlyom inkább a csontozat miatt lehet 96kg. Egyszerűen csak szeretnék arányos testalkatot, szélesebb vállakat és vastagabb végtagokat, mert hizni mingig csak hasra hizok :( Esetleg mit tanácsolnál ebben az esetben?
2013. ápr. 11. 11:35
 3/21 poiu ***** válasza:

A térded fontosabb mint a combod! Én elcsesztem a térdem, nem guggolok mélyen. Ettől nem fáj (lehet egykezes súlyzóval is): http://www.youtube.com/watch?v=qaQPfi8f27E

Persze sokkal kisebb súllyal lehet csak csinálni.

2013. ápr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Nem tudom milyen magas vagy, de 96 kilóval egészen biztosan van rajtad zsír bőven. Attól, hogy a karod vékony, még az is zsíros. Csak kevés alatta az izom, ahogy a válladon sincs sok. Ellenben a zsír nagy része a hasadon van. Ez már csak ilyen sajnos. Le kéne túrni a zsírt magadról szerintem először. Csontozati adottságokból 1-2 kiló differencia adódik azonos testzsírral, izomzattal és magassággal rendelkező emberek között. Ez egy nagyon régi és nagyon ócska kibúvó.

Egyszerűen edzetlen de zsíros vagy, ezért vékonyak a végtagjaid és a pocakod meg nagy.

2013. ápr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Én is ezt akartam írni, hogy a csontozat miatt csak pár kiló differencia lehetséges. Ha sok a zsír a hason, akkor először szálkásító diéta menjen, így lesz egy kis izmosodás az elején a kezdő effektus miatt. Majd utána, ha van egy kis forma, akkor menjen moderált tömegnövelés.
2013. ápr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszi de akkor konkrétan mit hogy csináljak? Ebben segítsetek.
2013. ápr. 11. 12:53
 7/21 A kérdező kommentje:
Mármint akkor a kajám sem jó és a szölöcukor + Nitro Pure Whey Gold sem? :( Olyan nehéz ezt összehozni... És profiktól szeretném megtudni, nem a google-től.
2013. ápr. 11. 12:59
 8/21 anonim ***** válasza:

A kajánál írtam is, hogy legyen meg a 250-300g fehérje és a szénhidrátot lődd be kezdésnek 200g-ra. Legyen 50g zsír. Elég napi 2 kanál lenmagolaj és egy napi két halolaj kapszula. Ezek adják a telítetlen zsírt, a telített pedig megy be hússal, túróval, azzal nem kell foglalkozni.


Jó a proteined is, csak nem kell mellé szőlőcukor. Edzés után igyál dupla adag nitro pure whey-t. HA van lóvéd rá, akkor tehetsz mellé BCAA-t.


Reggel: protein + zabpehely, majd 2,5-3 óránként csirke-kevés barna rizs(vagy kis tk kenyér)-zöldség.

Edzés után 2 adag nitro pure whey. Rá kb 40 percre megint szilárd kaja, itt már nem kell ch, elég a csirke-zöldség.

Este pedig még lefekvés előtt 150-200g sovány túró.


A mennyiségeket ki tudod számolni. Pl 600g csirkemell:150g fehérje, ehhez megy még túróból és proteinből a fehérje és kb jó lesz.

2013. ápr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Scitec Nutrition Jumbo Professional


Ilyet tervezek vásárolni, jó lehet edzés után és reggel? Mellete pedig heti 3 kemény edzés?

2013. ápr. 11. 22:04
 10/21 anonim ***** válasza:
Igen, jó lesz, de az étrend is fontos.
2013. ápr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!