Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mikor legfontosabb a fehérjebe...

Mikor legfontosabb a fehérjebevitel?

Figyelt kérdés

Edzés után tudom,hogy fontos,de reggel felkeléskor se maradjon el?

Azt mondjuk lehetne potolni szilárd kajával is nem? Vagy ott is számit a gyors felszivodás?



2013. febr. 13. 07:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Edzés után a legfontosabb, utána a reggeli időpont. De kicsit kevered a dolgokat, mert fehérje mindig kell, egész nap, te pedig a proteintápkiegről kérdezel, ha jól gondolom. Tehát gyors tejsavóprotein menjen edzés után és igen, reggel is kellene, mert akkor is gyors visszatöltés kell, mivel éjszaka nem kaptál tápanyagot és minél hamarabb anabolikus irányban kell fordítani a a testet.

Ha nincs protein, akkor a szilárd kaják közül a tojás a leggyorsabb, de sosem nyersen! :)

2013. febr. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

persze, éhgyomorra nagyon fontos azonnal!

de ugye pont ezért vannak különböző típusú proteinek, úgy mint edzés előtti, edzés utáni, éjszakai nyújtott felszívódású, reggeli kb ezek. aki profi, az 6-8 típusból állítja össze a napi kombinációt.

2013. febr. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Reggeli protein nincs. Arra jó a sima tejsavóprotein. Ezt azért nem kell így túlkombinálni, hogy 6 féle legyen.

Edzés után sima tejsavóprotein. Este mehet kazein, de oda megfelel a túró is. Reggel pedig szintén jó a tejsavóprotein. Napközben meg szilárd kaja. Ennyi.

Ha mégis valaki napközbenre is vesz protein, akkor jó lehet egy komplex, pl whey-egg-kazein keverék. Nincs 6-8 féle és nem is kell. A szilárd étkezés legyen rendben.

2013. febr. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szerintem a reggeli étkezés, edzés előtti és edzés utáni étkezés a legfontosabb.

személyes tapasztalatom az, hogy ha edzés előtt nem eszel sokági, le se tudsz normálisan edzeni a megszokott súlyokkal, viszont az edzés utáni étkezés elhagyása és ha utána eszel egy órával csak nem befolyásolja az edzés minőségét, de a fejlődésed lehet, hogy rosszabb lesz. tehát edzés után is érdemes enni.

itt vannak vitatkozó elméletek, hogy mi a legjobb edzés után, én például a szőlőcukor- tejsavófehérje kombótól szimplán fosok, megy a hasam utána egész nap, szóval én jázmin rizs (80 glikémiás index) és tojásfehérjét nyomok (amit főzve készítek el még otthon, dobozolom). sokkal jobban fejlődök így.

de kinek mi válik be.

nálam a tojásfehérje ipari mennyiségben fogy, ez megy reggelire, edzés után, edzés előtt pedig hús-komplex ch.

2013. febr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!