Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet valaki genetikailag...

Lehet valaki genetikailag béna az alsótestes gyakorlatokban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


5 éve járok edzeni. Ebből 4 éve edzek lábra, mondhatni azóta csinálom ésszel. Először csak az zavart hogy a vádlim meg a combom szemből egyforma vastagok és nem a vádlim a túlfejlett. De aztán egy testépítő szemináriumon megnyugtatott egy elég komoly versenyző hogy semmi gond a lábammal, arányos meg minden. Így a tömeggel már nincs gondom, viszont

gyenge vagyok.

Felhúzásban alig bírom a saját súlyom kétszeresét húzni, guggolásban ennyit sem. Ugyanígy minden lábgyakorlatnál. Egyszerűen gyengék a lábaim. Lehet ez genetika?


Arra is gondoltam már hogy napi 8-9órát ülök masszívan a munkám miatt, így lehet a napi másfél órás hardcore(néha hányásig) lábedzés nem ad elég stimulációt.

Van mellette heti 2x40 perc futás, néha 15 sprint intervallum kardió, illetve régen volt K1 még fiatalon...

Teljesen rosszul érzem magam miatta, hogy nálam kisebb cingárabb srácok sokkal durvább súlyokat húznak fel :S

Am natural vagyok és 82 kiló. A testzsírom...passzolok, ha megfeszítem a combom, látszik mind a négy fej.



2013. jan. 21. 11:34
 1/6 A kérdező kommentje:
*heti másfél órás... :))
2013. jan. 21. 11:35
 2/6 JayC ***** válasza:
100%

többi gyakorlat jobban megy? fekvenyomás stb.

amúgy nem olyan rossz az a 160kilós felhúzás

2013. jan. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A többi - szerintem - jobban. Fekvenyomás 135kiló a max. Húzódzkodás +20 kilóval, mást nem igazán szokás mérni.

Itt van egy srác a teremben 16 éves 64 kiló és 160-at húz, szóval elég gáznak érzem...

2013. jan. 21. 12:00
 4/6 JayC ***** válasza:
100%

a többi tényleg jó, főleg h gondolom naturál vagy.


jó, hát nem érdemes másokkal összehasonlítani magad, mert pl. Kathi Béla edzőtársa 17éves, és 300ba húzott kettőt kb 80kilósan. :)) van pár genetic freak, akik ellen esélyed sem lesz még cuccal sem.


amúgy heti egy hardkór lábazás elég kéne hogy legyen...

és ne keseredj el, mert sok olyan testépítő van aki egyáltalán nem erős, mégis kva jól néz ki. a méret és az erő nem egyenesen arányos... bár tudom hogy jót tesz az egónak ha mázsákat tudsz megmozgatni.

2013. jan. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is simán lehet ez genetika, van aki lábra fejlődik jobban, van aki felsőtestre. Én lassan 5 hónap után is csak 55kg-nál tartok fekvenyomásban szériában, de 80-al guggolok, 130-al lábtolózok.

Egyébként se érezd magad rosszul, mert te naturál vagy és nem tudhatod, hogy a cingár gyerkőc otthon mi finomat szedhet be...

2013. jan. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Utolsónál a jó pont. sajnos ez genetika. nekem a hátam volt olyan hogy (próbábol) az ülve kábeles evezésnél simán a 100kg-felett huztam, pár hét után ,de sztem előtte is ment volna közbe alig birtam 50-el fekvenyomni.
2013. jan. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!