Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem fejlődök?

Miért nem fejlődök?

Figyelt kérdés

Szeptermber elején elegem lett az eddigi életmódomból és változtattam. Elkezdtem "normálisan" enni, megfelelő mennyiséget és minőséget. Amennyire lehet, kerülöm a zsírt. A szénhidrádot anyagi okokból nem tudom elkerülni, mert sajnos nem engedhetek meg magamnak napi 1 kiló csirkehúst.

Elkezdtem járni edzeni, pontosabban mondva súlyzózni. 23 éves férfi vagyok, 193 centi és 113 kilóról indultam. Mostanra 105 kg körül vagyok. Ami lement, az mind a hátamról, a nagy pókhasam egy centivel nem lett kisebb. Minimálisan látszik, hogy erősödtem. Viszont a súlyokkal nagy gondban vagyok. A fekvenyomásom szégyen, most épp 40-45 kg-okkal erőlködök, ami a testtömegemhez képest egy vicc... A többi gyakorlat, amit csinálok, azok mennek, de egyszerűen ott sem tudok felfele menni a súlyokkal. Heti 3x70-75 percet edzek. Kétszer hétköznap, munka után, egyszer szombaton délelőtt. Szombaton érezhetően jobban megy az edzés, mint munka után (de valakinek el kell tartani a segélyeseket is :P ) Minden gyakorlatból 3x12-t próbálok csinálni. A gondom az, hogy nem érezném, hogy fejlődök. Mindent szabályosan csinálok, nem sumákolok. A három hónap alatt talán 2 edzézt hagytam ki. Edzés előtt enni szoktam egy kis szénhidrátot is, az ad egy kis energiát. Semmi port, turmixot, stb. nem használok. Egyébként a maradék időben ülőmunkát végzek, viszont naponta sétáltatok kutyát, kerékpárral járok mindenhova.


Én úgy gondolom, hogy ez nem teljesen normális. Min kéne változtatnom, hogy végre legyen egy kis sikerélményem is?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. dec. 1. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy nem jó az étrended. Több fehérje kell, mert így izomvesztés is lesz.

Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1,5-2,5g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]


Ja, azt pedig ne várd, hogy diéta alatt majd marhára megerősödsz, azt majd tömegeléskor fogod tapasztalni, de előbb add le a nagyja zsírt. Majd megy le hasból is, csak mindenkinek onnan megy le utoljára, ahová a leghamarabb hízik.

Edzés utánra nem ártana egy protein turmix azért. + Kellene multivitamin is!

2012. dec. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Most fogyni akarsz, vagy izmosodni? Ha fogysz, nem igazán fogsz izomtömeget növelni, így az erőd sem fog jelentősen nőni.
2012. dec. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez a mondat számomra érthetetlen, nem tudom mit akarsz vele mondani :

"A szénhidrádot anyagi okokból nem tudom elkerülni, mert sajnos nem engedhetek meg magamnak napi 1 kiló csirkehúst. "

2012. dec. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Montez: Köszi a választ! Pont ezeket eszem, amiket itt felsoroltál. Ami plusz, az a reggeli zabpehelyhez 1,5 dl 1,5%-os tej. Most csak C-vitamint eszek, akkor ezek szerint inkább multivitamint egyek?

Nuboja: Napi 200 gr sovány húsnál többet nem tudok megengedni magamnak. Úgy olvastam, hogy az én tömegemhez minimum fél kiló kellene. 200 gr hústól akár éhen is halhatnék, így muszáj valami "olcsóbbal" pótolnom a kieső energiát.

Kolompár Achillesz (jó a neved:)): Mivel eléggé elcseszett testalkatom van(nagy has, csöcsök, nádszál karok) így először fogynom kéne. A problémám az, hogy lassan ott tartok, hogy szégyellem magam a teremben: látom, hogy jönnek új arcok, ránézésre ilyen 180cm/60kg és lazán szériáznak olyan súlyokkal, mint én... létezik, hogy ennyire el legyek satnyulva?

2012. dec. 1. 13:03
 5/9 anonim ***** válasza:
ne akarj egyből a fekvenyómó padon 100-120 kilokat pakolgatni előszőr ha gyenge a karod probáld meg azt edzeni bicepszezél , meg a tricepszedet erősidsd kézi sulyzóval , huzozkodj, fekvő támasz ( vannak könnyeb fajták nagyobb suly esetén )a hasadra pedig azért felülés , hasprés, de inkába a felüés a hasprés az nehéz, de azért 10-15 nyugodtan probálkozhatsz
2012. dec. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mint írtuk, kalória deficitnél nemigen fogsz erősödni. tehát majd tömegeléskor.

Az okés, hogy kb azt eszed, amit írtam, de nagyon nem mindegy, hogy milyen arányban. Ha kevés a fehérje, akkor sok izmot is vesztesz, azzal pedig nem fogsz jobban kinézni.


A C-vitamin maradhat, csak vegyél mellé pl. mega daily one-t vagy Vitabolic-ot, stb..

Kellene lenmagolaj is és omega3 kapszula, mert kellenek a jó kis telítetlen zsírok is.

2012. dec. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ma 13.13, ne írj már ilyen nagy baromságot. NINCS helyi zsírégetés, tehát csak maga a hasedzéssel NEM fog lemenni a zsír a hasáról, ahhoz kell a diéta és az aerob edzés is a súlyzós mellé!

Olvass sokat: [link]

[link]

[link]

2012. dec. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 SSanchez ***** válasza:

13:13 hasprés az hol nehéz? Könnyebb mint a felülés, szerintem a felülés meg nem tesz jót a gerincnek:)

Meg amúgy is Montez is írta, hogy mi kell a fogyáshoz.

2012. dec. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ehetsz csirkecombot is, annak kilója 5-600ft-ért kapható. Nekem is volt olyan, hogy hónapokig azon éltem.
2012. dec. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!