Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lábedzés kontra minden más?

Lábedzés kontra minden más?

Figyelt kérdés

Minden testrészem megdolgozom amennyire csak bírom, koncentráltan, amekkora súllyal csak tudom. Nincs is ezzel semmi gond, mellezés utáni "fájdalmat" 3 napig érzek. Váll, hát esetén 2-3 nap, bic-tric viszont... Van hogy másnap nem is érzem, pedig előző nap lebombáztam ahogy bírtam. Ha másnap nem érzem akkor az jelentheti azt hogy sz@rt se értem a tegnapi kar edzéssel? Hétről hétre variálok a gyakorlatokon, és tényleg mindent beleadok, edzés végére szinte mindig "meghalok" mert szét akar szakadni a bicepszem/tricepszem. Növekszik a bicepszem, szépen lassan, de úgy érzem lemaradt a többi izomhoz képest. Étkezéseimre figyelek, amennyire a pénztárca engedi. Mit tegyek ez ellen? Vagy nem is baj ha másnap nincs izomlázam?

És itt jön a "csavar". Nem különösebben szeretek lábazni, de ha már belefogtam valamibe ("testépítés") akkor mindent beleadok. Nem dolgozom túl nagy súlyokkal, sőőőt... Általában bukásig csinálok minden gyakorlatot, de ez minden izomnál így van (8-15 ismétlés). Mikor végzek, a lábaim remegnek mint a kocsonya (ez nem is gond), alig tudok hazajönni. Viszont az érdekes hogy 5-6 napig érzem hogy a combom megkapta az adagját Sőt volt már hogy úgy mentem lábazni hogy még mindig éreztem az előző heti edzést. Ez normális? És nem edzés utáni napon fáj a legjobban, hanem egyre intenzívebben, 3. v 4. napon "tetőzik". Lehet ez amiatt mert nem kardiózok? Nincsenek igénybe véve az izmok? Akikkel szoktam dumálni teremben többnyire 2-3 napig érzik a lábazást, utána semmi. Viszont én hétköznap (mivel vasárnap van láb) úgy megyek emberek közé mint akit seggbe raktak (talán kicsit nyers fogalmazás, de szerintem tudjátok miről beszélek). Két dologra tudok gondolni... Vagy én csinálom jól, vagy az ismerőseim nem lépik át a komfort zónájukat?! Viszont akkor a többi izomcsoportot miért nem érzem 4-5-6 napig?

Kicsit hosszú lett, bocsánat =)



2012. nov. 9. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Túlaggódod az egészet. Nem feltétele az izomláz a fejlődésnek, írod is, hogy így is nő a karod. Mindenkinél más-más időben jelentkezhet az izomláz és a megszűnésének az ideje is változhat. Nem egyen gépek vagyunk, hogy muszáj mindenkivel tök azonos módon reagálnunk terhelésre.

Egy kemény lábdzés után iregenerálódás az bizony eltarthat 5-6 napig is.

Bicepsz és vállnál nálam sincs izomláz szinte sosem, ez is egyéni dolog. Ha jól kajálsz és edzel és eleget pihensz, akkor nincs miért aggódnod. Szerintem.:)

2012. nov. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hát jah.

lábnál eltarthat ennyi ideig is.

mondjuk a sima guggolásnál 4 nap az amire emlékszem leghosszabbra,de az első kettlebell edzésem után a 3. napon már be kellett egy fájdalom csillapítót mert olyan szintű izomlázat csinált lábba,farizomba.

az tartott el 6 napig,de az utána lévők már csak a szokásos 3 napig.

és igen.

elvileg úgy kell csinálni,hogy egy keményebb sorozat után 1-2 percet vagy kocogsz,vagy ugrókötelezel végig egész edzés alatt.

szaknyelven lerázod a tejsavat,de ez meg már kettlebelles,crossfites megközelítés nem testépítő.

meg persze hosszabb távon rendkívül megterhelő,ha ilyen szinten,mint ahogy írod kimeríted a tested,idegrendszered.


jah,és hogy miért.

mert a farizom a test legnagyobb izma azért valszeg.

2012. nov. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nálam is nagyon sokáig eltart a lábazás utáni izomláz, soha nem is tudtam hetente egynél többször csinálni. Valamiért a mellizommal is hasonló a helyzet, nagyon szokott fájni és 4-6 napig is eltart.


Beszéltem másokkal is erről, mindenkinél más egy-egy izomcsoport izomlázra ill. ezzel összefüggő fájdalomra való hajlama. Azért úgy nem szeretnék élni, hogy az izomlázak miatt fájdalomcsillapítót kelljen beszednem.


Ha négy-öt hetente nem tartok szünetet, akkor teljesen kimerülök, alig élek, pedig nem vagyok egy fanatikus sportember.

2012. nov. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ugyan ez van nálam is szívemből szóltok ... vasárnap lábaztam de ma még alig bírok ülni is ... mellnél színtén hasonló méretü fájdalmaim vannak....Nem lehet valamivel enyhíteni?? gyöbéren kívül:DD mert utálom , esetleg valami kiegészítő?
2014. febr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!