Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Doping just for fun?

Doping just for fun?

Figyelt kérdés

jóestét uraim,


szeretnék egy kicsit diskurálni az illegális teljesítményokozókról, kíváncsi vagyok ki hogy viszonyul a dologhoz.


a legtöbbe elítélik a dolgot, de szerintem egyáltalán nem elítélendő ha valaki ilyesmihez nyúl,még akkor se, ha nincs versenyzői ambíciója, HA(!!) a genetikai határait feszegeti, tökéletesen rendben van az étrendje, megfelelő háttérismeretekkel rendelkezik mind a testépítésről, mint a doppingszerekről, és tudja mit csinál.


MI van akkor, ha valakinek sz ar a genetikája, nem lehet versenyző, de mégse elégedett a naturálban elért formájával? elég rossz érzés lehet, hogy úgy telnek el az évek hogy nem sokat fejlődik az illető, és mégis a testépítésnek szenteli az életét, a lemondás és a fájdalom kíséri végig.


kíváncsi vagyok mit gondoltok erről, szerintem egy OKOSAN MEGTERVEZETT KÚRA, LEVEZETÉSSEL nem okoz sok bajt, és mondjuk évente egyet-max kettőt megengedhet magának az ember, ha a fent leírt kritériumok teljesülnek.


további szép estét testépítő elvtársak!



2012. okt. 26. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem érdemes kockáztatni hobbi szinten. Nem tudhatod, hogy egy kúrával is milyen mellékhatások lehetnek. Ez egyénfüggő. Nem éri meg. És nincs egy kúra, csak első kúra van.

Jó étrenddel és intenzív edzéssel el lehet érni egy jó formát. Persze én is többre vágyom, mint amit naturálban elértem, de mivel nem versenyzek ennek elégnek kell lenni.

Én így gondolom.:)

2012. okt. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 SSanchez ***** válasza:
Én meg úgy gondolom, hogyha elértem a maxot naturálban akkor jó lesz az is. Egészségesemet nem teszem kockára + 5 kg izomért.
2012. okt. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nos, ahhoz már elég fanatikusnak kell lenni, hogy pusztán szenvedélyből nekiálljon, mint aki képes tízezer dollárokat adni egy bélyegért, de a mérleg másik oldala igencsak súlyos, az egészség aztán végképp nem játék. Szerintem a "nagyság" nem ér ennyit, ha elérte a határait, akkor kezdje el valami másféle határait feszegetni, de hát a fanatikus elme minden, csak nem racionális, kívülről nehéz megérteni (: A mérleg mindenkinél egyedi, ha annyira akarja, ő dolga, csak más ne lássa kárát.
2012. okt. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 NagyonGonosz ***** válasza:

Az a +5kg az inkább 20-30kg és ha nem is a tömegre csak az esztétikára megy az ember akkor is óriási különbség van egy naturál és egy nem naturál közt. Kétségtelen, hogy a naturál forma az lóf@sz a kokszos potenciálodhoz képest.

Persze ennek kőkemény ára van és ha életed végéig szeretnéd tolni akkor lehet jóval hamarabb vége lesz mint naturálban.


"egy OKOSAN MEGTERVEZETT KÚRA, LEVEZETÉSSEL nem okoz sok bajt"

Egy kúra ?:) Két kúra, három kúra. Vagy soha véget nem érő kúra-szünet ciklus ?:) Ha egyszer leállsz leépülsz, így működik. Kúrák mellett pedig igen komoly problémáid lehetnek az egészségeddel és nem biztos, hogy te meg tudod fizetni azokat az orvosokat és kezeléseket amiket a "nagyok".


Ha pedig vállalod a kockázatot akkor legalább emlékezzenek rád, hozz egy komoly formát ne valami középszerű szart /élsportról beszélünk az,hogy jobb vagy bármelyik naturálnál nem teljesítmény/

2012. okt. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 SSanchez ***** válasza:
Látom nem értetted a célzásom, ezzel a +5 kgval arra utaltam, hogy plusz izmot nekem nem ér meg az egészségtelen élet.
2012. okt. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

hát igen, nagy dilemma, mindkét oldal mellett sok érvet felsorakoztatni, de valóban az egészség a legfontosabb kincs... a másik oldalon meg ott van, hogy van aki tolja ész nélkül, és semmi baja nincs most, sőt sok testépítő van aki a későbbiekben is gondok nélkül él, öregkorára.


valaki említette, hogy tegyek le koxal egy maradandó formát, hogy emlékezzenek rám. nekem nem célom legendának lenni, arra ott van Arni, meg Vörös Zoli, nekem elég ha a tükörből az néz vissza rám aki lenni szeretnék (külsőleg).


két közmondás jut eszembe, ami nem húzható rá erre a kérdésre, de mégis találó ide: "aki mer az nyer", "kockázat nélkül nincs nyereség".


szerintem ha jól csinálja az ember nem esik vissza, persze ha nem valami vizesítő szart szed, hanem minőségi tömeg felszedésére törekszik.

2012. okt. 26. 21:10
 7/8 anonim ***** válasza:

" szerintem ha jól csinálja az ember nem esik vissza, persze ha nem valami vizesítő szart szed, hanem minőségi tömeg felszedésére törekszik."


Ha jól csinálod, ha nem, a száraz tömeget elveszted mert nem az izmokat növeli a koksz, hanem a hormonszinted, ami úgyis visszaesik és magával hozza a tömeg csökkenését.

Mondjuk én teljesítményre edzek, de sok kokszossal egy szinten vagyok, ez a baj vele hogy minden "sufnituning" gyúrós kokszol, közben naturalként is produkálod azt amit ő cuccal. Nem egy emberről tudom személyesen h abbahagyta a gyúrást, mert nem tetszett neki amikor többet emeltem mint ő és elmondtam hogy ez mibe került...a kokszosok többsége bizony nem versenyzői ambíciókkal nyúl hozzá hanem az arc miatt, mert az menő ha nagy vagy. Az átlagembernek büdös a munka.


Mondom úgy hogy EGY kúrát letoltam életemben(megfelelő anyagi és szakmai háttérrel), csak hogy tudjak véleményt mondani személyes tapasztalatból. Nem maradt belőle semmi a tapasztalaton meg a fotókon kívül.

2012. okt. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:


Persze egy kokszos versenyzőhöz képest labdába sem rúgok, de elég gáz ha egy cuccos naturalokkal hasonlítgatja össze magát.

2012. okt. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!