Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítők, kondisok, elolvasn...

Testépítők, kondisok, elolvasnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni néhány dologban, bízom benne, hogy nekem is fogtok segíteni.

Én egy 16 éves, elég túlsúlyos srác vagyok, a 182 centimhez 88 kiló társul, ami ugye elég sok, finoman szólva is. Korábban semmit nem sportoltam, őszintén szólva eléggé elhanyagoltam a mozgást, és ezen szeretnék változtatni, éltemódot váltani!


Elhatároztam, hogy a jövő hónaptól edzeni fogok, és étrendet is követek, nagyon le szeretnék fogyni, és szeretnék hosszútávon egy jól definiált, izmos testet elérni, kitartó munkával, az ötletem a következő:


A fehérjét felemelem 4gramm/tskg-ra, a szénhidrátot 2g/tskg-ra, szálkásító étrendben.


Tápkiegnek ISOBEST ZERO CARB-ot fogyasztanék, reggel, edzés után, és lefekvés előtt. Itt merül fel a kérdés, hogy diéta alatt, és könnyen hízóként érdemes szénhidrátot tenni az edzés utáni turmixba? Ha igen, én a VitarGo-ra gondoltam.

Multivitaminként Mega Daily One, napi két szem, emellé C-vitamin, és CA-MG.


Edzés közben G-bomb, és az edzés utáni turmixba is.


Heti 3 súlyzós edzés, és 3 30-40 perc aerob mozgás.


Ez így mennyire jó, vagy min változtassak? Igyekeztem tájékozódni mindenben, remélem jól!


Köszönöm a hasznos válaszokat, megy a zöld kéz!



2012. szept. 28. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem hizékony alkatként hanyagold a gyors ch-t, menjen glutamin a turmixba és bcaa. Edzés előtt is mehet bcaa.

3g*ttkg fehérje elég lesz, ch-t kezdheted 2-ről, ahogy irtad. Isobest nagyon jó , de olcsóbb és még mindig jó tejsavó proteinnel is eléred a célod. Elég egy koncentrátum-izolátum alapú tejsavó.

Többi okés így hirtelen..

2012. szept. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fölösleges 4g/tskg fehérje. Elég ha van 2,5g, max 3g/tskg de szerintem ez is már csak akkor kell ha már átlagon felüli izomzattal rendelkezel.
2012. szept. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

88 kg 182 cm-hez szerintem nem olyan sok, én 180 cm-hez 105 kg-ról fogytam le 93-ra.

17/f

2012. szept. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. fehérje elég 2,2g/tskg, főleg ha nincs rajtad sok izom.

2.aerob edzéseket felemelném 50-70percre, hatékonyabb, gyorsabban eléred a célod.

3.isobest felesleges a te szinteden, csak pénzkidobás, elég egy jó koncentrátum is.

4.helyedbe az edzés utáni turmixba glutamint tennék, ha van rá keret. ha nincs akkor zab, vagy vitargo (ez se olcsó).

5. tápanyag particionálás: edzés előtt, illetve után legyen a nagy ch bevitel, este fele már csak fehérje.

6. zsír bevitelről nem beszéltél ha jól emlékszem, pedig nagyon fontos a telítetlen zsír.

7.ha most kezdesz edzeni, akkor teljes testes átmozgató edzést javasolnék, több kalóriát is használsz el ezzel, mint az osztottal.

8. nagy akaraterőre lesz szükség, kitartás!

2012. szept. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó: írtam, hogy G-bomb menne az edzés utáni turmixba! :)

Zsírról tényleg nem esett szó, szednék omega3-at is, amit kihagytam, ezenkívül is menne az omega, és lenmagolaj is!

2012. szept. 28. 19:25
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
a sok szar kieg helyett fogadj edzőt...
2012. szept. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
inkább a sor szar edző helyett vegyél kieget. :D
2012. szept. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!