Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzésterv egy 16 évesnek?

Qweasd123 kérdése:

Edzésterv egy 16 évesnek?

Figyelt kérdés
65kg vagyok, 175cm. Most barátkozom a konditeremmel és ha már megyek akkor felkészülten megyek. Annyi biztos, hogy ilyen tápokat, porokat nem fogok enni.. Ha nem is ilyen "hú nézd milyen hasam van"-t akarok, inkább arra szeretnék rámenni, hogy bírjam a konditermet meg a tesi órákat(..Szóval a fekvőtámaszokat, húzódzkodást, a súlyokat és jobb legyen az állóképességem..3 évig fociztam, csak beszart a térdem és erre tekintettel szeretnék ilyen edzéstervet kérni. Ha akad itt étrend szakértő akkor ajánlhat egy étrendet is akár privátba!

2012. szept. 7. 15:00
 1/7 Tóth Ákos 99 válasza:
41%
Szia. Én is korod beli vagyok. Sok mindentől függ ,ha jól olvastam akkor erősíteni akarsz. Ha meg fogyni ( neked nem kell). De kiszámíthatod hogy mekkora súly lenne neked az ideális.(súly : (magasság méterben. vagyis(1,75*1,75 ) A 20- és 25 közötti az ideális. Na tehát visszatérve. Először el kell dönteni, hogy mit bírsz, szerintem kezdj futópaddal (kb.:1-2 km) aztán vagy bicikli vagy gyaloglógép ugyancsak 1-2 km. Ez kezdésnek megfelel . Ezután jöhet a súlyzózás . Kezdj fekve nyomással 20- 25 kg mal kezdve. Remélem tudtam segíteni!
2012. szept. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt töltsd le és olvasd el, az alapok benne vannak: [link]
2012. szept. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Na, kezdjük. Ha kezdő vagy, akkor neked 2 hónapig teljes testes 3 napos edzésterv kell: [link]

Mindig akkora súllyal végezd a gyakorlatokat, amiből szabályosan kimegy a 8-10 ismétlés.

2 hónap után válthatsz osztott edzésterve, amit megtalálsz azon az oldalon, ahonnan ezt is linkeltem, de a sárga kapszulában is le van írva, amit linkeltek neked.


Kaja: tömegnövelő étrend kell.

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]

2012. szept. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Utolsó nagyon jó amit küldtél, de segítenél kiválasztani melyik lenne jó nekem? Meg a proteint,tápkiegészítőket meg az ilyeneket mellőzni szeretném, ha lehetne..Elég sok mellékhatásról hallottam és nagyon ódzkodom az ilyenektől.
2012. szept. 7. 19:34
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Az étrendből kérdezed? Válassz egy testtömegednek megfelelőt, de ezek csak minták, át lehet alakítani és a tápkieget pedig helyettesítsd hússal vagy tojással. De a tojást mindig meg kell sütni vagy főzni.
2012. szept. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
[link] Ez jó lehet?
2012. szept. 7. 20:44
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
Majdnem. Legyen nálad 150g fehérje és kb 350-400g ch. Utolsó kaja sovány túró legyen és nem kell hozzá zabpehely már.
2012. szept. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!