Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kell e tömegnövelő?

Kell e tömegnövelő?

Figyelt kérdés
174cm és 63kg vagyok 1 ideje kondizok de szeretnék kicsit komolyabban el kezdeni (nem akarok testépítő lenni csak izmosabb lenni) a testalkatom átlagos nem vagyok csont vékony arra lennék kíváncsi hogy kell e tömegnővelő hogy izmosabb legyek vagy ha edzek elég ha figyelek étrendre + fehérje és nem kell tömegnövelő. Illetve ha kell milyen tömegnővelő van aminek a fehérje tartalma is magas?

2012. júl. 31. 05:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi hogy lehet úgy edzeni hogy tömegnövelő szedése kötbe 1 böl szálkásítani kell hogy ne legyek zsíros vagy rendes edzés és ha már felszedtem néhány kilót mehet a szálkásitás?
2012. júl. 31. 05:20
 2/4 anonim ***** válasza:

Tömegelni és szálkásítani egyszere még a profiknak is nehézkes. Van egy genetikai testalkatod azt szeretnéd megváltoztatni. Elsődleges szempont a szilárd étkezésed.



A táplálék 40%-át alapvetően összetett szénhidrátok tartalmazzák (gabonafélék, tészták, rizs, burgonya). 35%-ban zöldségek, gyümölcsök melyek vitaminokat, ásványanyagokat, összetett szénhidrátokat tartalmaznak. 20%-ban fehérje források, szárnyas húsok, halak, tojás, hüvelyesek, tejtermékek. Érdemes odafigyelni a telített és telítetlen zsírsavak arányára. Figyelni kellene hogy naponta többször együnk, hogy a táplálék feldolgozása ne egy nagy "bummal" terhelje meg az emésztőrednszerünket! Figyelni arra, mi a célunk?! Tömegnövelés, vagy szálkásítás, súlycsökkentés. Amennyiben tisztában vagyunk ezzel és ismerjük a szervezetünket, testünket, mire hogyan reagál, akkor a szilárd táplálék, és/vagy a táplálékkiegészítők arányainak megváltoztatásával sikerese eredményeket érhetünk el.



Elsőrendű proteinek: hús, hal, tojás, soványított tejtermékek.

Tápkieg esetén magas BV értékű whey ezenbelül hidrolizátumot is tartalmazó protein. Magas BCAA, L-leucin tartalommal.


Szénhidrátok: teljes kiörlésű pékáruk, zöldségfélék, gyümölcsök, burgonya, rizs, stb. Figyelni a GI indexet.

Tápkieg esetén: vitargo, palatinos


Zsírok: többszörösen telítetlen zsírsavak (oliva, lenmegolaj) taápkieg esetében omega, flexseed, MCT



Tömegnöveléskor természetesen több kalóriát kell bevinned, de az ésszerű, optimális határok között - egyénfüggő. A lényeg, hogy proteinre (hús, tójás, hal, tej), szénhidrátra (krumpli, rizs, tészta), esszenciális zsírsavakra van szükség (omega, mct). könnyen hízékonyak jobban figyeljenek a minőségre és a mennyiségre. Protein esetében 2-5g/ttkg (egyénfüggő). Szénhidrát esetében 1:1 vagy 1:2 (protein/szénhidrát) az arányok.



Tömegnövelő tápkiegek területén léteznek All-in-One termékek melyek a protein és szénhidrátokon kívűl igen sok teljesítményfokozót, anabolikus növényi kivonatot tartalmaznak, mint pl.:

Createston:

[link]

Creasteron:

[link]

IsoMassXtreme:

[link]

VipDelux

[link]



A sok szénhidrátot tartalmazó tápkiegek olyanoknak javasolt igen sovány alkatúak, képtelenek a hízásra, vagy olyan testépítők, akik ugyan megfelelő szilárd táplálékbevitelt alkalmaznak, de fizikailag már lehetetlen több rizst megenni.


MHN Gainer 35

[link]

supreme Mass

[link]

2012. júl. 31. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A tömegnövelőt Te saját magad is összeállíthatod, ráadásul, úgy, hogy az arányokat a saját igényeidnek megfelelők.


Vegyél whey (és vagy kazein, tojás fehérjét) alapanyag szinten is!! Így jóval olcsóbban jössz ki. Főleg, ha Stillmass-t vásárolsz, mivel adalékanyagot sem tartalmaznak.


Vegyél creatin monohydrátot 1kg 3.990Ft

Vegyél dextrózt és/vagy maltot (550Ft/kg vagy 750Ft/kg)

Még jobb a Palatinose 4.400Ft/2kg


Keverd össze úgy hogy 40/60 arányú legyen a protein és a szénhidrát aránya. Tegyél minden adagba 5-7g creatint. És az alap tömegnövelőd már is meg van.


Még "durvább" tömegnövelőt szeretnél, akkor tegyél hozzá 6g BCAA-t. Esetleg 3-3g Leucint HMB-ét. Itt is ajánlom a Stillmass-t, mivel semmi a termék érétkét csökkentő adalékanyag nincs benne. Dobj hozzá MCT port, és Omega port (esszenciális szírsavak).

Aztán számold ki így mennyibe kerül, és mennyibe kerülne ha egy előre gyártott dizájnert vásárolnál, ugyan ilyen alapanyag tartalmú összetevőst!!!!

2012. júl. 31. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hasznos infókhoz én csak a következőket tenném hozzá:

kérdező, ha nem vagy extrém módon ektomorf (azaz zsírban is tudsz hízni), akkor naturálban lehetetlen azt megoldani, hogy tömegnöveléskor ne jöjjön zsír. Sőt általában 1:1 zsír:izom arány szokott lenni. Ahhoz nagyon jól be kell állítani a tömegnövelő étrendet, hogy kevesebb zsír legyen, de mindenképpen lesz az is.

A tömegnövelés nem úgy néz ki, hogy pár kiló rád megy és elkezdesz szálkásítani. Annak semmi értelme, mert nem marad belőle semmi. Mások éveket tömegelnek, mire annyi izom lesz (10-15kg plusz) amit már érdemes leszálkásítani. Ugyanis szálkásításkor lesz izomveszteség is, tehát, ha te pár kiló tömegelés után nekiállsz diétázni, az le is ugrik rólad.

Tehát legyen tömegnövelő étrended, amibe beletartozik az edzés utáni fehérje (nálad 30g legyen) és a gyors szénhidrát (dextróz, vitargo), ami legyen 40-50g.

Mintaétrendek: [link]

2012. júl. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!