Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire "eshetek ki az...

Mennyire "eshetek ki az edzésből"?

Figyelt kérdés
Kicsit több mint fél éve járok konditerembe edzeni, eléggé meglátszik már rajtam, étrendem rendben van, heti 3-4x járok, nagyon szeretem csinálni az egészet. Nyáron viszont 1-másfél hónapot nem leszek itthon, az étrendet se fogom tudni úgy tartani, mert nem lesz rá lehetőség, edzeni meg egyáltalán nem fogok tudni eljárni, nyilván biciklizni, esetleg futni fogok, de azért az közel sem olyan...mennyire eshetek ki az ütemből, illetve mennyire lesz nehéz utánna megint ráállni, vagy ez az egy hónap ilyen szempontból nem sok? Előre is köszi.

2012. máj. 29. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem emberfüggő. Én személy szerint fél évet két hét alatt elvesztettem :(. Bár én teljesítmény sportot űzök. De a megszokott 1 órás futóedzésemet kihagyván ma sajna 500 m nem birok futni :( nagyon szomorú vagyok :( szerintem futni, és bicajozni járj. Az lassitani fog rajta, az izom nem tűnik el, csak lelappad.
2012. máj. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 *Glissade* ***** válasza:

Minél több ideje csinálsz egy mozgást, annál később esel ki belőle, ha abba hagyod.

Fél év nem túl sok...


Szerintem, gondolkozz el azon, hogy eddig menyire vetted komolyan az edzést, mennyit lógtál stb.

Ha teljesen tiszta a lelkiismereted, akkor szerintem nyugodtan lazúlj ebben az egy hónapban:)

Vagy ha van rá lehetőséged, próbálj ki egy egészen más sportot (arra az 1 hónapra), amit kötötségek nélkül üzhetsz.

Majd, ha újra itthon leszel, akkor megy minden ugyanúgy ahogyan eddig.


Nyilván ki fogsz esni, de viszonylag hamar vissza fogod nyerni a régi formádat.

2012. máj. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon komolyan vettem, általában ha valamit a fejemben veszek azt addig csinálom kitartóan amíg el nem érem a célom, szerintem ezalatt a fél év alatt max 1 hét maradt ki, akkor is betegség miatt..:D Futni, biciklizni mindenképp fogok, és ha hazajövök rögtön "újra" neki vágok az edzésnek! :) Köszi a válaszokat!
2012. máj. 29. 18:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!