Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi az esélye hogy 34...

Mennyi az esélye hogy 34 évesen fél petefészekkel teherbe eshetek?

Figyelt kérdés
Kevesebb mint azoknak, akik fiatalabbak és meg van mind a kettő petefészkük? Mennyi idő után forduljunk orvoshoz (már 10 hónapja próbálkozunk), ugyanúgy 1 év vagy nálunk még több időt kellene így adni a teherbeesésre? A párom kora is számíthat? Káros szenvedélyünk nincs.
2012. máj. 28. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel a petefészek egyik oldalról hiányzik, egy kicsit kevesebb az esélye, de nem sokkal. Minden hónapban rendszeres mensid van? (A korod annyira nem játszik bele, elméletileg egy picit, de szerintem itt csak a szervi dolgokat nézzétek most.) A párod kora... hát ha nem nyugdíjas (;) szerintem az sem gond ! :) Lazíts, és 1 évnél nézzetek el dokihoz, de szerintem nem lesz gond!
2012. máj. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elvileg feleannyi, mintha mindkettő meglenne, mert így ritkábban van peteérésed. Természetesen a genetikai adottságok és az életkor is befolyásolja, de ne legyetek türelmetlenek. A türelmetlenség ugyanis kivált egy bizonyos fokú stresszes állapotot, ami szintén negatív hatással van a teherbeesésre. Csináljatok úgy, mintha nem is akarnátok gyereket. Adjatok magatoknak időt még akkor is, ha már nem vagytok 20 évesek. Persze ha még egy év múlva sem jön össze, forduljatok orvoshoz.
2012. máj. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendszeres a menstruációm. Párom 37 éves. Csak azért elgondolkodtató így 10 hónap után. Nem tudtam eldönteni, mennyire legyek türelmes.
2012. máj. 28. 14:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem lehet megítélni. Én 22 éves voltam, a férjem 24 és két év alatt nem tudtunk összehozni két petefészekkel és kifogástalan spermiogrammal egy gyereket. A harmadik évben fogant meg végül. Itt az oldalom viszont számtalan olyan esetet olvasok, hogy harmincas éveik közepén/végén járó nők első alkalommal terhesek lesznek. Nagyon szorítok nektek, de erre a kérdésre nincs ember, aki érdemben válaszolni tud.
2012. máj. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. máj. 28. 15:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem is kicsit kisebb az esélye, mintha minden rendben lenne. Végül is 10 hónap nem olyan sok idő, de egy év után azért elmennék orvoshoz. Mi két évig vártunk vele, nem akartunk türelmetlenek lenni, sajnos akadnak nálunk gondok...Szóval soha nem árt, ha egy orvos megnéz, legalább megnyugtat, hogy nincs semmi gond. Sok sikert!!!
2012. máj. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!