Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy tudok tömeget növelni...

Molnardav kérdése:

Hogy tudok tömeget növelni anélkül, hogy elhízzak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Dávid vagyok, 31 éves, 175 cm magas. Az elmúlt néhány hónapban eléggé elhanyagoltam magam. Felhíztam 87 kilóra. De aztán megláttam magam a tükörbe, és elszörnyűlködtem. Belekezdtem egy elég kemény fogyókúrába, és szigorú étrenddel, minden napos testmozgással lefogytam 72 kilóra. Most végre úja lapos hasam van. Szeretnék újra 87 kiló lenni, de már nem zsírban, hanem izomban. Hogyan tudnék úgy tömeget növelni, hogy ne legyen újra pocakom? Aki tudja, írjon légyszi. Előre is köszi. Sziasztok. :)

2012. máj. 11. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Pontosan belőtt trenddel. Nem tudom mennyire vagy hízékony, de kezdj el tömegelni 2g/tskg fehérjével és 3g/tskg szénhidráttal. A szénhidrátot emeld folyamatosan addig amíg úgy nem látod, hogy mennek fel a kilók, de nem zsírosodsz.
2012. máj. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van, pontosan kiszámolt és betartott tömegnövelő étrend kell. De kevés zsír így is jönni fog valószínűleg.
2012. máj. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
En 30/F vagyok, nekem az jott be, hogy a kondizas mellett allokepesseg sportokat is csinalok (futas/uszas/esetleg biciklizes -> ebbol 2x annyi kell mint futas). Ezaltal egy kiegyensulyozottabb terhelest kap a szervezeted, es a gyurashoz felvett folos kaloriakat folhasznalod, raadasul a keringesed is eddzodik. Kitartast igenyel, farasztobb, de nem fujodsz fol olyan gyorsan, de masszivabb is leszel es sokkal egeszsegesebb. Az elejen ne vegye el a kedved, h hamar kipukkadsz, mert gyorsan javul az allokepesseged, ha kitarto vagy. Ugy is jo, ha kondizas utan futsz egy fel/egy orat. Mellesleg forditva is igaz, pl Marathon felkeszulesnel is kell kondizni. En 192/90 vagyok, de nalam inkabb az allokepessegen van a hangsuly. Utobbi idoben tobbet gyurok es eszem, es szepen jon fel hizas nelkul. Es nem szedek melle semmit, kajalok rendszeresen, sok tej, tojas, husfelek, zoldseg. Zsirt minimalisan.
2012. máj. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Válassz minőségi proteint. Figyeld a protein %-os arányát és a hozzáadott szénhidrát mennyiségét. BCAA, Leucin, HMB, Multivitamin. Ha tápkiegekben is gondolkodsz.
2012. máj. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!