Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés árthat 15 évesen?

Testépítés árthat 15 évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 évesen elkezdtem kosárlabdázni, mert egy 170 centis gyenge alak voltam.. és változtatni akartam. sok gondom volt, nem birtam futni.. fekvőt se tudtam csinálni, de nem adtam fel. fél évig a gyakorló palákon kaptam feladatokat (ziccerek) még ebben is elfáradtam.. röhögtek rajtam... eltelt fél év. már tökéletesen ment. cseleztem, ziccer. novembertől májusig folyamatosan ezt csináltam.

közben észre vettem hogy már nem ugy néznek rám mint eddig. rengeteget erősödtem lábra és azt vettem észre hogy a csapatban jóval én ugrok a legmagasabbra.. akkor 3-4 centi kellett a gyürühöz. mindig fegyeltek és arra kéretek hogy mutassam meg meddig tudok ugrani, már az edzőm is felfigyelt rám. nagyon örültem, többiekkel edzhettem (nem teljesen). Még mindig könnyen fáradtam.. egyszer csak azt vettem érszre hogy elérem a gyürüt, mindenki látni akarta, kisebb korosztályok is. ez igy ment tovább.. nőttem sokat,erősödtem. én lettem a legmagasabb. jött a nyár, kosárlabda táborok. és végül az új szezon, új edzővel.. itt már a csapattal edzettem, igazolásom nem volt.. kemény erőnléti edzések elintéztik hogy ne fáradjak el olyan hamar, kitünő lett az állóképességem.már 186 centi voltam. volt heti 2 erőnléti edzésem (külön edzővel aki atléta). kemény futóedzések egész délután, eleinte fárasztóak voltak.. utáltam. de az erősítéseket nem, boka szögdelések.. nagyon szerettem amint elkezdtem ugrálni mindenki engem nézett.. az edző már csak szöcskelábunak hivott, folymatosan dícsért.. eszméletlen nagyra tudtam ugrani. többiek nyomomba se értek, irigykedtek (ez hülye nézzétek már mekkorát ugrik!!:O) ezáltal próbáltam az erőnléti edzéseken maximálisan ott lenni.. mindent rendesen csináltam, megszerettem a futást, karmunkát, gigantikus nyujtó részeket,én lettem a "példa gyerek"... erre csontjártya gyulladásom lett mindkét lábamra.. ugráss elfelejtve.. futni még futottam.. 2-3 hónap mulva én lettem a leggyorsabb, és alig fáradtam el.. mégjobban irigykedtek rám. Az erőnléti edző már nagyon felfigyelt rám. csonthártya gyulladásom hol enyhült hol nem.. az igazi edzéseken már majdnem zsákoltam.. de utána nagyon fájt a lábam.. rengetek ugráltam a gyűrűhöz olykor bemelegítés nélkül.. míg egyszer megfájdult a térdem.. enyhén

de nem foglalkoztam vele ugráltam.. már kézilabdával zsákoltam is.. 2-3 hét mulva már 2-3 perc pihenőt kellett vennem térdeim miatt.. edzések elején nagyon fájt utána enyhült, de a végén a legjobban.. és a fájdalom egyre erősödött.. napról-napra.. leálltam egy kis időre az ugrásokkal, közben csonthártya gyulladásom elmúlt... de a térdem tovább fájt.. addig-addig míg már edzenni se tudtam vele.. és heti 5 edzés helyett csak heti 3 majd 2 és 1 :S.

egyre kevesebbet láttak, erőnlétire még eljártam ugrálni már nem tudtam, és egyre kevesebb feladatott tudtam megcsinálni. elmentem orvoshoz, azt mondta hogy növés + terhelés.. nem tud mit csinálni vele.. vagy leállok 1 hónapra, vagy edzek tovább.. edzettem tovább de már csak het 1-et birtam az is csark erőnléti.. akkor volt a januári erősítés,felsőtestre. erre eljártam mindig. ezt birtam.. de ez csak januárban volt.. februárban már nem jártam. ugy gondoltam tartok 1 hónap szünetet. teltek a hetek térd fájásom elviselhető lett, mármint a mindennapokban,terhelésnél ugyanugy fáj.

De amúgy nem javult semmit.. beletörődtem.. és ugy döntöttem eljárok gyúrni, konditerembe.

Ma volt az első napom. mindent kipróbáltam.

De azt hallottam hogy 15 évesen megállíthat a növésben.

ettől félek.



2012. febr. 17. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem állít meg a növésben, nyugodtan súlyzózz. A gerinced és a térded védelmében azért még 1 évig nagy súlyokkal ne guggoljál.
2012. febr. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem fogsz leállni a növekedésben.

Ízületvédőben kéne gondolkoznod, illetve rengeteg vitamin+ zöldség. Edzeni edzhetsz konditeremben, a növekedésben nem fog befolyásolni, de nagy ismétlésekkel dolgozz, és állva ne csinálj gyakorlatokat ( ez azért fontos, mert könnyen tönkreteheted a derekadat a rutin hiánya miatt ).

Viszont én a helyedbe elmennék még pár orvoshoz, mert ha tényleg ennyire fáj arra nem ártott volna valami gyógyszer, vagy egy komolyabb kivizsgálás.

2012. febr. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :D
2012. febr. 18. 10:08
 4/4 anonim válasza:
12 évesen eddzek és nincs semmi bajom ......nyugodtan guggolj is csak ne arra menj hogy 200 kg val kettőt hanem rendesen de kevesebbel többet
2012. febr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!