Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Női testépítéshez milyen...

Női testépítéshez milyen táplálékkiegészítőket ajánlanak?

Figyelt kérdés
Hozzáértő segítségét szeretném kérni! Én 24 éves nő vagyok, és pár hónapja kezdtem el kondi terembe járni. Edzéstervem már van de azt nem tudom, hogy milyen táplálékkiegészítővel érhetném el, hogy izmot tudjak építeni, és picit tudjak felszedni, mert nagyon vékony vagyok. Olvastam már sokat a kreatinról és a proteinről, de igazából magam sem tudom, hogy mégis, hogy kezdjek hozzá. ( mellékes információként megjegyzem, hogy a sport régóta jelen van az életemben, 8 éve karatézom..)

2012. febr. 2. 22:40
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Már tényleg nem tudom, hogy ennyire rosszul fogalmaztam- e meg a kérdést vagy csak azért találnak meg egyes emberek, mert annyira rossz az életük, h máshol nem tudják kiélni magukat csak akkor ha az én kérdésemre értelmes válasz helyett kötekednek... Nem tudom, hol olvastad, h ettől várom az izmokat?? ( ez költői kérdés volt-> kérlek ne válaszolj!!!! ) Pusztán arról van szó, hogy egy a megszokottól eltérő sportra tértem át, ami jobban igénybe veszi a szervezetem, vagy legalábbis más fajta igénybevételnek van kitéve és a megnövekedett igénybevétel nálam nem feltétlenül jár együtt több táplálék bevitelével és ez akárhogy is nézzük gond... Ahhoz viszont, h fejlődni tudjak még én laikus is tudom, hogy egyes anyagokat pótolni kell a szervezetembe, amik a rendes táplálkozással csak kis mennyiségben tudnék megtenni... Azért kértem HOZZÁÉRTŐ segítségét, tehát olyan embert aki maga is foglalkozik teste építésével, hogy azok írjanak, mert ők ezzel tisztában vannak és köszönöm is nekik a segítséget!!!
2012. febr. 9. 09:10
 22/24 anonim ***** válasza:

Talán kissé lehordónak tűnt a kérdésem,de nem kötekedni akartam.(amúgy,igen költői a kérdésed,ez igaz...)

egyébként ezt a választ is én írtam:

"A táplálékkiegészítő csak kiegészítő.Nem azzal fogod elérni,hogy felszedj egy kis izmot.Max.ha már felszedtél valamennyi izmot,akkor kicsit rásegíthet a fejlődésre.Én a kreatint nem szedném be,a fehérjeportól meg ne várj csodát.táplálkozz rendesen,ahogy az első is írja,figyelj oda,hogy lehetőleg minden tápanyagot bevigyél az étkezéseddel,és ha nehezen hízó típus vagy,akkor kalóriadúsabban kell étkezni."

Arra voltam kíváncsi,hogy miért vagy oda a táplálékkiegészítőkért,amikor az általad vágyott célt kitartó munkával szépen el lehet érni kiegészítők nélkül is.nem kell külön pénzt kiadni rájuk.foglalkozom a testépítéssel 30/F vagyok,és szépen fejlődök kiegészítők nélkül is,mert becsületesen edzem,és tudom,hogy ha az ember kicsit jobban odafigyel a táplálkozására,akkor nem kell proteinpor,meg keratin.és bocsáss meg,de nekem kissé úgy tűnt,hogy naívabb vagy,és bedőlsz a táplálékkiegészítők csalogató bizniszének,amiről persze nem tehetsz,mert különben nem tetted volna fel a kérdést,de én meg pont ezért válaszolok.

Egyébként a fejlődéshez normál táplálkozással is be tudod vinni a szükséges tápanyagokat,és nem csak kis mennyiségben.

2012. febr. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
*kreatin
2012. febr. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Ennyi barmot, hihetetlen...


Kedves mami: a táplálékkiegészítők természetes anyagok. Tudod miről van szó? Felfogtad, hogy a kérdező proteinport akar szedni? A proteinport legtöbbször tejből, de van mikor húsokbó, tojásból, szójából állítják elő. Mégpedig ultraszűréssel, ez pedig nem kémiai, hanem technikai eljárás. Nagyon kis lyukú szűrőkön folyatják át a tejet, így el tudják választani egymástól az alkotórészeit, így készülnek a proteinporok is. Konkrétan kiszedik a fehérjét a tejből. Mi ennek az értelme? Van aki nehezen fejlődik, neki több fehérjére van szüksége, amit nem biztos, hogy be bír vinni a szervezetébe szilárd kajából. Ez naponta több mint fél kiló csirkemellet jelentene. Nem mindenki tudja azt megenni, főleg nem kifizetni. Továbbá gyorsabban szívódik fel, mivel nincsenek benne felesleges anyagok, csak a TERMÉSZETES fehérje. A táplálékkiegészítő nem helyettesíti a helyes étrendet. Ha valaki táplálékkiegészítőt szed, amellé ALAP, hogy normálisan étkezzen, különben SEMMI eredmény nem lesz. Remélem érthetően beszéltem.



A kreatint szerintem hagyd, kérdező! Annak majd haladó szinten lesz szerepe, most még semmi hatása nem lesz. Számold ki, hogy mennyi fehérjére, szénhidrátra van szükséged (bodybuilder.hu-n leírják, hogyan) és próbáld bevinni szilárd ételből. Amit már semmiképp nem tudsz húsokból, túróból, zabpehelyből stb. bevinni, azt pótold fehérjeporral, esetleg tömegnövelővel. Fehérjéből napközbenre tökéletes egy kevert is (pl. power protein, olcsó de jó), edzés utánra ha van rá pénzed, tejsavót vegyél(pl 100% whey protein), mellé szőlőcukor, ha van sok pénzed akkor vitargo. A szőlőcukor/vitargo a glikogénraktárak feltöltésére kell, így tud a fehérje az izmaidba beépülni. Persze ezt meg lehet oldani szilárd kajával is, csak így előnyösebb. Valami multivitamin kell, ezzel ne spórolj. Mega daily one, vagy Multi Pro, efélékben gondolkozz.



Remélem segítettem, ha van még kérdésed, írj.

2012. máj. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!