Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mást is túlstimulál este 5...

Mást is túlstimulál este 5 óra utáni edzés és nem tud aludni?

Figyelt kérdés
Most az éjjel egyetlen órát sem aludtam.
tegnap 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Meddig edzel, és hánykor fekszel le? Csak mert ha 2-3 óra eltelik az edzés befejezése és a lefekvés között, akkor valószínűleg nem az edzés miatt nem tudsz aludni, továbbá ha ez most fordult elő először, akkor messzemenő következtetéseket még ne vonj le.

Egyébként nem ritka jelenség, hogy az edzés miatti fokozott idegrendszeri fókuszáltság és emelkedett kortizolszint okán az ember nehezen alszik el. Ezért nem célszerű a lefekvés előtti órákban edzeni, de mindenki máshogy reagál.

Nekem is voltak olyan éveim, amikor nem volt lehetőségem edzeni 20:00 előtt, viszont legkésőbb 22:00-kor le kellett feküdnöm, hogy meglegyen a 6-7 óra alvás. 21:30-ig edzettem, aztán ittam egy fehérjét, letusoltam, fogat mostam, bedőltem az ágyba, és egyből elaludtam. Az én alvásminőségemre ez nem volt negatív hatással.

tegnap 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
7-8ig vannak az edzéseim és fél 11kor alszom mint a bunda
tegnap 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem 20-21-ig van edzésem, és úgy alszom utána, mint a bunda (crossfit edzést csinálok).
tegnap 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hány órakor szoktál edzeni és mit?

Mikor szoktál lefeküdni aludni?

Szoktál inni edzés előttit?


Hány kávét iszol egy nap?

ma 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4


5:30-tól kezdem és 7 vagy 7:15-kor végzek.


Úgy fél 11-kor fekszem.


Edzés előttit sosem iszom.


Kávét úgy minden második nap reggel 9-10 körül iszom.

ma 08:28
 6/10 anonim ***** válasza:

Tehát több, mint 3 óra telik el az edzés befejezése és a lefekvés között. Akkor valószínűleg nem az edzés lesz a ludas.

Hányszor fordult elő eddig ez az probléma?

ma 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6


Gyakori nagyon. Elönt egyfajta forróság, felhevültség. Meg az idegeimmel mintha citeráznának.

ma 09:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel egyéb aspektusok okozzák ezt, nem a 3-4 órával korábbi edzés.
ma 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8


A vérkép mindig okés pedig. Sosem találnak semmit.

ma 09:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem vérképre gondolok. Napi stressz, impulzus, felfokozottság, inger otthon, magánéletben, munkahelyen, online, barátnő által, haver által (stb.), ami miatt este nem tudsz kikapcsolni és leengedni.
ma 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!