Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van olyan gép amit nem ajánlan...

Van olyan gép amit nem ajánlanál egyáltalán?

Figyelt kérdés

Szeretnék terembe járni, és nézegetem melyik gép mire jó.

Néha belefutok olyan cikkekbe amik nagyon lehúznak egy-két ilyen gépet, mert nem egészséges a használata. Pl. A hasizom "Gilder" gépre írták ezt. Mi az amit még érdemes kerülni?

Jelenleg fejből nem tudom a gym-ben mik vannak ahova fogok járni.



tegnapelőtt 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

A Hoist gépek 99%-át senkinek nem ajánlom, de márkától függetlenül azt a gépet célszerű kerülni, amivel nem érzed terhelhetőnek a mozgáspályát, és amit nem tudsz úgy beállítani, hogy anatómiailag összhangban legyetek. Ha fájdalmat érzel rajta, az kapásból red flag.

A has gépek, vádli gépek,combtávolító gépek, lábtolók sok helyen szarok, úgyhogy ezekre érdemes még figyelni.

tegnapelőtt 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok. Én a vádligépeket nem ajánlom. Főleg ami felülről terhel. Felesleges nyomást rak a gerincre
tegnapelőtt 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Divat lett manapság a hoist gépeket szapulni, és okkal. Hoistból, amit kerülj, az a tárogató gép, valami borzalom. Viszont a mellhez húzó és mell nyomó gépekkel szerintem nincs probléma. Az egyetlen hátrány, hogy a lapsúlyos gépek baromi gyengék. Mellnél 140-150kg a szabadsúlyos maximumom és a hoist gépnél konkrétan nem tudok már tárcsákat pakolni rá, ugyanez a combközelítővel.


Vádlinál valóban nem a legjobb döntés a felülről ért terhelés. Gondolj bele, hogy a tested legfelsőbb pontját terheled azért, hogy a legalsó pontját dolgozd meg.. Jobb döntés egy lábtolón végzett vádlizás. DE. Nekem speciel nincs kedvem több száz kilót felpakolni lábtolóra, hogy vádlizzak, így nekem megfelel a felső terheléses vádli gép.

Tipp: használd 1 lábbal, fele annyi súly, fele annyi terhelés a gerincen.

Az ülő vádli meg nem opció, mert ennél haszontalanabb gyakorlat nem létezik szerintem. Ha a térd 90°-t zár be, akkor a vádli kisebb része kap terhelést. Olyan, mintha azért guggolnál csak, hogy a hasizmod fejleszd..


Mellnél a hammer strength gépeket kerülném, mert rossz az ellenállási profiljuk: az alsó ponton könnyű a gyakorlat, míg a felső ponton nehéz (emiatt inkább tricepsz gyakorlat kb.), ennek pont fordítva kellene lennie.

Tipp: ha mégis ezt használja valaki, érdemes nem teljesen kinyomni a súlyt, ezzel elkerülve azt, hogy a tricepsz kapja a több terhelést. E helyett inkább smith keretes nyomás, ennél jobb gyakorlat nem igen van mellre: stabil, terhelhető.


De ezen kívül láttam már elég sok rossz gépet. Kapásból kerülném az összes olyan hát lehúzó gépet, ahol nincs láb támasz.

Ugyanez az tricepsz tolódzkodó gépeknél is. Ha nincs alul lábtámasz, akkor kuka, mert egy idő után olyan súlyt fogsz használni, magadat fogod feltolni, pedig a tricepszed bírná, ha fixálva lennél.


Illetve, anatómia is szerepet játszik. Van olyan combfeszítő gép, ahol a térdem konkrétan haldoklik, amíg más vígan használni tudja probléma nélkül. Minden ember máshogy van felepítve.

tegnap 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!