Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány éves kortól késő már...

Hány éves kortól késő már elkezdeni edzeni, úgy h később személyi edző szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
21 vagyok és idősnek érzem magam 😂 eddig nem edzetem, de szeretnék elkezdeni, hogy legyen egy élet célom.
ma 09:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Most még nem késő. 30 felett talán igen
ma 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Szerintem nem korfüggő. Unokatestvérem kb negyven pár éves nőként kezdett neki az edzésnek. Kifejezetten duci molett nő volt, az a tipikus kilóg a hasa a póló alól.

Mosmtár 5-6 éve edz, konditerembe jár. A napi rutinjához tartozik, és ha nem tud menni valami oknál fogva, már hiányzik neki. Mondhatni, hogy az életformája lett. Rengeteget fogyott, vékony lett( ez volt a célja). Brutál jól néz ki, a korát senki se mondaná meg, és a lényeg hogy jól érzi magát a bőrében.


21 évesen semmiről nem késtél le. Bármi is a célod, izom, tömeg növelés, fogyás- simán tudod hozni, és még csak évek sem kellenek ahhoz hogy látványa legyen.


Kezdj bele bátran.

ma 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ma már minden második ember személyi edző. Elképesztően felhígult ez a szakma a kóklerektől. 70 évesen is elkezdhetsz edzeni: ha tisztában vagy az edzésprogramozás és a táplálkozás alapjaival, akkor már kimagasló tudásod lesz a hazai coachok 90 százalékához képest.

A 21 éves kor amúgy sem számít magasnak. Haverom 26 évesen kezdett el gyúrni, és 30 évesen lett edző. Ma már naturál testépítőket készít fel nemzetközi versenyekre.

ma 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem, hogy mi az összefüggés. Gondolom inkább a szükséges tanulmányokat kéne elvégezni mielőbb, mint az edzést.
ma 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

"inkább a szükséges tanulmányokat kéne elvégezni"

Azért nem árt, ha egy magát személyi edzőnek tituláló valaki életében legalább egyszer fogott már súlyzót a kezébe.

ma 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem 40 fölött már elég passzos. Egyrészt a tudást és gyakorlatot is meg kell szerezni, másrészt edzőként a tested a reklámtáblád, ki kell nézni valahogy, mert aki meglát, azt fogja gondolni, hogy ha ez még magát se tudta kipendíteni, hogy fog engem?
ma 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"edzőként a tested a reklámtáblád, ki kell nézni valahogy"

Ez csak laikusok körében szempont, és ott is egyre kevésbé. Európa/Amerika legjobb edzői évek óta olyan coachok, akik sehogy nem néznek ki, és korábban sem néztek ki sehogy. Hany Rambod, Chad Nicholls és a többi sztáredző? Soha nem volt rajtuk egy deka izom se, mégis több tucat profi kártya, Arnold Classic, Mr. Olympia cím köszönhető nekik.

Abban viszont egyetértek, hogy minél később kezdesz el egy sportágat, annál kevesebb időd lesz elmerülni benne, megismerni annak minden csínjen-bínját, anélkül pedig hogy akarsz értékelhető edző lenni?

ma 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nem is az a gáz amikor egy edző nincs ki gyurva


hanem az amikor faszikám 20 fekvő támasz meg 3 honap fitness tanfolyam után már edző aztan semmilyen tudassal meg tapasztalat nélkül osztja az észt edzésröl meg diétázásrol

ma 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"több tucat profi kártya, Arnold Classic, Mr. Olympia cím köszönhető nekik"


Azért valljuk be, oda elit genetika mellé kis túlzással több gyógyszerészeti szaktudás kell, mint edzői. Nem titkolom el, a profi testépítést nem tartom sokra és nekem nem mérce, hogy agyon kokszozva mit lehet kihozni hyper responderekből.

ma 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

barcsak azon mulna a tudás h az edzőnek hanyas karja van 😂


ha azon mulna akkor nem lenne ennyi segghülye edző

ma 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!