Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Guggolásnál megsérülhet a hát?

Guggolásnál megsérülhet a hát?

Figyelt kérdés
tegnapelőtt 07:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ha izom miatt fáj, akkor érdemes mydetont (izomlazító) és aflamint (fájdalomcsillapító direkt izomfájdalomra) és 2-3 napot, de minimum egyet max csak wcre felkelni. Ha ez van, egy nap után nem fog fájni már, csak gyengének érzed, 1 hét után pedig már ésszel kezdheted terhelni.
tegnapelőtt 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 LakatosAlandelon ***** válasza:
Tehát az alsó háti szakasz fáj? Persze, ezt nagyon könnyen okozhatja a guggolás. Sőt, a legtöbb esetben az okozza. Sokszor jartam is én is, volt olyan, hogy négykézláb mentem el pisilni. Technikát érdemes megvizsgálni, és hogy mennyire vagy merev, és ami a legfontosabb, guggolasnál, nagyon fontos a programozás, hogy megfelelő sullyal, megfelelő mennyisegben, végezd, mert hamar sérülés lesz a vége. Nalam pl, mindig ez okozza a becsípődést
tegnap 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Általában nem szokott gond lenni viszont legutóbb nagyon belejöttem és mondom csinálok egy utolsót smith keretbe ami a csövön kifér de nem fájt utána egyből csak másnap éreztem hogy valami nem jó
tegnap 03:26
 14/20 LakatosAlandelon ***** válasza:
Akkor ez volt a gond, legkozelebb ovatosabban a guggolassal,mert ott aztan lehet serulni. Szerencsed, hogy nem csipodtel be annyira, hogy felallni se tudj. Pihentesd, és addig, max combfeszitozz meg combhajlitozz gepen izolaltan.
tegnap 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Még mindig nem tudjuk távgyógyítóként látatlanban, hogy a probléma egyszerű megerőltetés, vagy húzódás, vagy sérv, úgyhogy ha nem múlik el magától, akkor fordulj szakemberhez.
tegnap 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Még sem fel sem merült a kérdés hogy mi a gond csak arról volt szó hogyan történt
tegnap 13:44
 17/20 anonim ***** válasza:

Olvasd vissza a kommenteket, mert a szövegértési és egyéb szellemi képességeiddel is baj van, nemcsak a gerinceddel. Írtuk, hogy a konkrét mozgásszervi diagnózis tükrében lehet válaszolni a főkérdésedre.

Nem mindegy, hogy mi történt aznap a teremben? Csak megerőltetted? Akkor pihentesd! Részlegesen szakadt? Akkor fordulj orvoshoz! Sérved lett? Akkor fordulj orvoshoz!

tegnap 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Miért kell ilyen undorítóan beszélni? Senki le se szarja hogy erőltetés vagy sérv vagy nem tudom mi ezt te képzelted bele, azt kérdeztem hogy a gugolástól lehet e baja a hátnak vagy sem

Legalább gondolkoznál mielőtt másokat oltogatsz ilyen undorító hangnemben

tegnap 13:52
 19/20 A kérdező kommentje:
Mellesleg milyen gerincről beszélsz? A hát alsó izmairól volt szó nem a gerincről xd Minimális anatómiai ismeretek nélkül mit keresel ebbe a kategóriába?
tegnap 13:55
 20/20 LakatosAlandelon ***** válasza:
Igen, nagyon túl lett már agyalva. A végén, már kerekesszékről beszélünk. 🤣Ha nagyobb bajod lenne, hidd el, a halalert konyorognol inkább, csakhogy elmuljon az a fajdalom. 😄 Pihentesd, ha 1 het mulva se jon rendbe, akkor viszont menj el orvoshoz.
tegnap 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!