Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Guggolásnál miért fáj a hátam...

Guggolásnál miért fáj a hátam alsó része?

Figyelt kérdés
Smith keretbe szoktam guggolni 50kg-al és alul fáj vagy inkább úgy mondom hogy feszít a hátam. 17/f 70kg vagyok. Ugye ennyitől nem törhet el a gerincem?

aug. 26. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg mobilitási probléma, vagy az edzettségi szintednek nem megfelelő a munkasúly. Az is lehet, hogy a smith keret kötött pályája belekényszerít egy olyan mozgásmintába, ami a struktúráddal nem kompatibilis.
aug. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért eltörni nem fog a gerinc, ahhoz nagyobb probléma kéne, meg utána mozogni se tudnál. :)

Így látatlanban én is azt a kettőt tippelném, amit az egyes válaszoló.

Lehet, hogy a testfelépítésedből adódóan a keretben nem megfelelő pályán tudod mozgatni a súlyt, és a kötött pálya miatt valami olyan mozgást végzel, amitől fáj a hátad.

De az alsó hát fájdalma gyakoribb attól, hogy nem megfelelő a mobilitásod, és az alsó pozícióban "butt wink"-elsz:

[link]


Ilyenkor a guggolás alsó részénél elkezded domborítani a hátad, ami káros terhelést tud tenni az alsó hátadra.

aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szabadsúllyal kevesebb kilóval próbáld
aug. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Meg kell erősíteni először a core izmaidat.
aug. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!