Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit tegyek ilyenkor?

Username666 kérdése:

Mit tegyek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Szeretném magamat végre rendesen kigyúrni (17F). Az a bajom, hogy gyors az anyagcserém ezért viszonylag sovány vagyok(60kg), vékonyak a karjaim, még a gerincem is kilátszik valamennyire. Otthon szoktam edzeni de annyira volt elég, hogy legyen egy kis mellizmom és kis mértékben szálkás a hasam. Milyen ételeket ajánlotok vagy étkezési rutint, hogy felszedjek pár kilót és kinézzek valahogy? Akár proteines termékek is érdekelnek, bár sose ettem még.

szept. 8. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Nem kell semmi extra termék. Hús, tohás, tofu. Egyél sokkal többet úgy mindenből.

És keress a nete egy progresszív edzéstervet amit leutanzol

szept. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan hogy gyors az anyagcseréd és ezért vsgy vékony. Olyan van hogy nem eszel eleget
szept. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

"Szeretném magamat végre rendesen kigyúrni (17F"

21-22 éves korodra ki tudod gyúrni magad, ha jól csinálod a dolgokat.

"gyors az anyagcserém ezért viszonylag sovány vagyok"

Azért vagy sovány, mert túl kevés kalóriát viszel be. Mennyi a napi kalóriabeviteled? Egyáltalán tisztában vagy a kalóriaszámolás alapjaival?

"Otthon szoktam edzeni de annyira volt elég, hogy legyen egy kis mellizmom"

Az otthoni, progresszióhoz elégtelen súlykészlettel való edzegetés ennyire elég. Ha ki akarod gyúrni magad, akkor kénytelen vagy konditerembe járni, vagy otthonra vásárolni több százezer forintért súlyt és felszerelést.

"Milyen ételeket ajánlotok vagy étkezési rutint"

Moderált kalóriatöbblet, minimum 1.5 g/tskg fehérje, progresszív túlterhelés, bukás közeli effort, elegendő volumen, konzisztencia. Amíg ezek nincsenek meg, addig kigyúrásról beszélni lehetetlen.

"proteines termékek is érdekelnek"

Hogy jön ide a proteinpor vagy bármilyen tápkiegészítő?

Sajnos nem vagy tisztában a táplálkozás és az edzés alapjaival, ezért a tudáshiányod kell megszüntetni, különben drasztikusan korlátozod a fejlődésed. Amíg ennyire nem vagy képben, addig ne költsd a saját zsebpénzed, vagy szüleid pénzét felesleges tápkiegészítőkre.

szept. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Napi 5-6szor egyel. Ami nem 2 szendvicsbol all. Zab, tojas, halak, marha, csirke, kulonbozo koretek, zoldseg/salata, egeszseges kajat.

Ha a kajad rendbe van fogsz gyarapodni. Es jarj el edzeni, esetlegesen keress egy edzot aki segit az alapokban. Vitamin, es sok folyadek. Kesobb boven raersz feherjet, tomegnovelot meg barmi mast venni.

szept. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Az a bajom, hogy gyors az anyagcserém ezért viszonylag sovány vagyok"


Valószínű inkább az a bajod, hogy most volt a kamaszkori növekedési időszakod, ezért hirtelen nagyon megnyúltál, plusz valószínű kevesebbet eszel, mint gondolod. Korodbeli fiúknál teljesen normális ez az egy szál belű 60 kiló vasággyal dolog. Én is ilyen voltam.


Annyit érdemes elmondani, amit mindenkinek szoktam, egy ideig naplózd, hogy mit és mennyit eszel valójában. Abból látni fogod, hogy hogy is állsz vele valójában és megvan a kiindulópont.

szept. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!