Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjek neki edzeni?

Hogyan kezdjek neki edzeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mostmár igazán úgy érzem itt az ideje neki kezdenem edzeni, mert meguntam a folytonos bántást, amit kaptam&kapok a testalkatom miatt. Ectomorph vagyok, igaz alacsony ahhoz képest 163 cm, és 53 kg (amelyet nagy százalékban a csontjaim tesznek ki). Kis, vézna, törékeny. Még egy fekvőtámasz se megy. (Lehet itt az ideje szólni, hogy lány vagyok 😂.) Az anyagcserém gyors, viszont nem mondanám, hogy az átlagtól én gyakrabban látogatnám a wc-t.

Az étkezésemmel viszont vannak problémák. Néha felzabálom egy nap alatt az egész hűtőt, és csak nézek, hogy mekkora nagy feketelyuk is a hasam, máskor pedig délután 5-kor reggelizek, azt is csak azért, hogy ne essek össze a vashiányos vérszegénységem miatt a nap hátralévő részében. Meglepő módon a családban csak én vagyok ilyen tollpihe, anyukám szép molett, apukám meg az a tipikus izompacsirta alkat, és a nagyszüleim is ugyanezen a skálán mozogtak.

Lényegében ez lennék én, nem tudok hízni/izmot építeni, annyira gyenge vagyok, mint egy pillangó, és össze vissza eszek.

Viszont most tényleg változtatni szeretnék, őszintén szólva inkább csak mások kedve miatt, mert az “elől deszka hátul léc” megjegyzések igazán mélyre fúródnak. Persze akarom ezt egy kicsit magam miatt is. A motivációm is hamar elszáll, de próbálom tartani magam, elköteleződni emellett az ötlet mellett.

Mit gondoltok, mi segítene? Hogyan egyensúlyozhatnám ki az étkezéseim, edzés mellett meg mit szedjek, hogy az eredmények gyorsabban váljanak szemmelláthatóvá? Ki járt hasonló cipőben?



aug. 31. 03:40
 1/5 A kérdező kommentje:
(Lehet, hogy a “Hogyan kezdjek neki edzeni” túl falusiasan hangzott most részemről, de ez vagyok én 😂)
aug. 31. 03:44
 2/5 LLawliet válasza:
énis ilyen voltam..engem is piszkàltak mindig😂😂de aztán elmúltam 25aztán szép lassan feljöttek a kilók:D kezdetben szerintem elég ha csak otthon állsz neki edzeni:D nekem a barátnőm youtubon nyom le ilyen 1 órás edzéseket...a magassàgodhoz meg egyáltalán nemtűnik rossznak az az 53kg :D én 186 centisen voltam 47kiló😂😂 próbálj fehérje dúsabban étkezni és ennyi..mindenki más genetikàval rendelkezik..ha izmot szeretnél épiteni akkor sajna megkell nyüstölnöd a tested😂 10fekvőtől naponta nem lesz érdemi változás. Fehérje,kollagén,kreatin..nekem sok làny ismerősőm szedi ezeket..igaz konditerembe jàrnak..és szinte csak seggre gyúrnak😂😂mondjuk látszik is az eredmény:D de nem akarlak biztatni hogy bàrmit is szedj :D mint mondtam sajàt testsúlyos edzéssel..youtubon is vannak ezek a fittnes csajok...nagyon nagyon szép formás alakot ellehet érni:) azt meg ne vedd magadra hogy mitmondanak mások
aug. 31. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ectomorph vagyok"


Első körben ezt felejtsd el. Testalkatok léteznek, de az sokkal összetettebb kérdéskör. Ez a testalkat-típus dolog viszont nettó hülyeség és évtizedek óta nem veszi komolyan semmilyen szakember.


"Az anyagcserém gyors, viszont nem mondanám, hogy az átlagtól én gyakrabban látogatnám a wc-t."


Nem az anyagcseréd gyors, csak kevesebbet eszel, mint gondolod. A legtöbb embernek fogalma sincs, mennyit eszik és jóval alul vagy túlbecsüli.


"Néha felzabálom egy nap alatt az egész hűtőt, és csak nézek, hogy mekkora nagy feketelyuk is a hasam, máskor pedig délután 5-kor reggelizek, azt is csak azért, hogy ne essek össze a vashiányos vérszegénységem"


Pontosan erre gondoltam. Két falási roham között valószínűleg nem sok értelmes étkezésed van. Vezess naplót.


"Lényegében ez lennék én, nem tudok hízni/izmot építeni"


Mert még soha életedben meg sem próbáltad. Komolyan legalábbis nem.


"A motivációm is hamar elszáll, de próbálom tartani magam, elköteleződni emellett az ötlet mellett."


A motivációt komolyan segíti, ha rendszerbe szervezed a sportot, illetve beiktatsz elszámoltathatóságot. Csapódj hozzá ismerőshöz, aki már csinálja. Teljesen más érzés úgy kihagyni edzést, ha senki nem vár, mint úgy, ha csalódást okozol valakinek azzal, hogy nem jelensz meg.


"Mit gondoltok, mi segítene?"


Mint említettem, naplózz. Naplózd, hogy mit eszel legalább súly, de akár kalória és makrók szintjén. Ez meg fogja mutatni, rendben van-e az étrended és segít javítani rajta.


Naplózd a sportot.

Én a GymRoutines alkalmazást használom erre:

[link]

Így könnyen nyomon követhető, hogy haladok.

De elég jó a Fast N Fitness is:

[link]

Ezzel nyomon tudod követni a testméreteided és súlyodat is, amit szintén ajánlok.


Naplózd az egészséged.

A Fast N Fitness lefedi az alapokat, de amit (még) ajánlok, az a Medilog.

[link]

aug. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
aug. 31. 09:59
 5/5 habianonim válasza:

Ugyan ebben a cipőben voltam egészen kicsivel több mint egy évvel ezelőttig.

170 centi/48,5 kiló voltam. Olyan jól sikerült nekem ez az edzős dolog hogy mostmár 65 kiló vagyok.

Nem vagyok szakember, én csak a tapasztalataimat és azt tudom elmesélni, amit én csináltam.


Sokat segít ha van egy edzőtársad aki motivál és együtt jártok. Én egy tapasztaltabb haverommal kezdtem, ő nagyon sok mindenben tudott nekem segíteni (kivitelezés, progresszió, gépek használata, stb).

Nagyjából 2 hónapig jártunk együtt mert végül máshogy alakultak a dolgok.

Én is rendkívül rendszertelenül ettem és aludtam, legfőképp először ezzel kezdtem valamit. Elkezdtem odafigyelni az evésemre, kalóriákat és makrókat számolni. Természetesen az alvási rutinomat is fixáltam.

Heti 7 napból 6-7-et járok (ez nem feltétlen követendő, az izmoknak szüksége van regenerációra=pihenőnapra).

A progresszió és a konzisztencia a kulcsa mindennek.


Nem tudom hány éves lehetsz, de elég fiatalnak tűnsz az írásod alapján. Ezt az "elől deszka.." dolgot a pubertás általában megoldja. De persze nem azt mondom, hogy mikor serdülőkorba lépsz Kelemen Anna leszel :).

Mivel nem vagy magas, nem tűnik kevésnek a testsúlyod sem.

Mikor kezded nincs szükséged semmilyen táplálékkiegészítőre, nem javaslom.

Az étkezéseddel kapcsolatban ha nem tudsz belőle egyedül kijönni felkeresnék egy szakembert aki étkezési zavarokkal foglalkozik, mert ez a "zabálok aztán alig eszek" nekem eléggé annak hangzik.

Azért nem tudsz izmotépíteni, mert:

1) nem is próbáltad

2) nem eszel eleget

3) az izmoknak fehérje kell, azt meg ételből kéne bevinni elsősorban.

Ha elkezdesz edzeni és konzisztens maradsz, eszel elég kaját és nem csak annyit hogy életben maradj, progresszívan edzel valószínüleg fogod látni az eredményét. Bár ez nem pár hónapos folyamat, sokkal inkább pár féléves/pár éves.

Remélem tudtam segíteni.

szept. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!