Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A személyi edző készit egy...

Nymphas_corp kérdése:

A személyi edző készit egy edzés tervet aztán "magadra hagy" vagy segít minden egyes alkalommal edzeni?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni edzeni járni, de nem tudom hogy hogy mükődik, segít az edző vagy csak csinál egy hozzád illő edzéstervet azt jól van. Azért is kérdezem, mert bizonytalan lenne hogy lennének edző társaim és egyedül meg elkezdeni edzeni elég necces. Hülye kérdés tudom, de kiváncsi vagyok főleg olyanokra akik már elég komolyan benne vannak hogy nekik hogy kezdödött ez az egész.

júl. 22. 19:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj attól az "edzőtől", amelyik egy alkalom után hozzádvág egy sablon edzéstervet, amiből te is százezret letölthetnél a netről ingyen. Egy edzésterv egyénre szabása hetek, de inkább hónapok. Totál kezdőként olyan edzőre van szükséged, aki szakmailag rendben van, és aki megtanítja az edzéstechnika, a programozás és a táplálkozás alapjait.
júl. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez az opció is létezik, amit leírtál.


Szóval 2 lehetőséged van:

1. Lehetőség:

Felbérelsz egy személyi edzőt, lehetőleg olyat aki abban a teremben van ahová járni szeretnél, és akkor úgy beszéled meg vele, hogy heti X alkalommal személyi edzésre szeretnél hozzá járni. Ebben az esetben összerakja neked az edzéstervet és ott lesz veled végig. Ha közben a telefont nyomkodja vagy nem rád figyel, nem javítja ki a testtartást stb, akkor hagyd ott, mert nem érdekled, csak a pénzt akarja.

2. Lehetőség:

Ezernyi edző vagy az országban, ráírsz valamelyikre és akár online összerak neked egy sima általános edzéstervet (nem feltétlenül lesz rád szabva teljesen), és te pedig mész a terembe egyedül vagy haverokkal és csinálod. Ebben az esetben nem lesz melletted az edző, és általában szokták kérni visszaigazolást 1 hónap múlva, hogy milyen az edzés, hogy haladsz, akár újabb havi tervet is kapsz újabb adag kifizetésért.


Szóval valójában rajtad áll, hogy szeretnél-e edzőt magad mellé vagy sem. Illetve ha igen, akkor milyen mértékben. Itt arra gondolok, hogy hosszú távon hónapokig, vagy 1 hónapra kifizeted és azt kéred tőle, hogy mutogassa meg a gépek használatát és tanítsa meg a legtöbb gyakorlat helyes kivitelezését.

júl. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A 2es válaszolón az első lehetőséget válaszd kezdőként.

A személyi edző felmér, megtanítja az alapokat, kezdve a bemelegítéssel és lenyújtással, megbeszélitek a celjaid. Utána minden edzésre kész edzéstervvel érkezik és végig veled van, segit neked. Megbeszélitek hogy melyik nap hánykor mész hozzá edzeni, akkor ott dog várni. Minden gyakorlstot megmond hogy mit csinálj, segít, javít. Amikor 3-4 hónapja már benne vagy akkor van edző aki felajánlja hogy ír edzéstervet neked személyre szabottan és egyedul is tidod csinálni mert már ismered a gyakorlatokat, az alapokat. Ő meg összerakja úgy hogy fejlődj, mindig felülvizsgálva.

Amúgy én majd 5 éve járok edzőhöz. Ami a dolgom, hogy odamegyek és megcsinálom amiket mond. És nekem ez így tetszik.

júl. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hagyd ki a "személyi edzőket".

A legtöbbnek csak egy gyorstalpalós papírja van, de soknak még az sincs.

Sokat kérnek és nagyon keveset adnak érte.

Ingyenes edzéstervek és táplálkozási tervek, útmutatók tömkelegével van tele a net, és már nagyon sok profi testépítő ingyen adja a tanácsait és a bemutatóit a YouTube-n.

Csak megnézed a gyakorlatok helyes kivitelezését, és csinálhatod egyedül vagy a haverokkal.

Tisztességes személyi edző csak nagyon kevés van, ők viszont nem adják a tudásukat és a figyelmüket olcsón.

júl. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Csak megnézed a gyakorlatok helyes kivitelezését, és csinálhatod egyedül vagy a haverokkal."


Na ilyenekkel tele a terem. Olyan hibákat követnek el ami nagy súlyokkal garantált testi károkst okoz 5-10 éven belül. De már egy súly helyzelen felemelése es visszatétele is le tud séríteni. Nem javaslom full kezdőknek egyedül csinálni

júl. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#5 Neked van személyi edződ?

Azt tudod, hogy mióta divat a "személyi edző"?

És a nagy legendáknak voltak személyi edzőik?

Te már nagy legenda vagy?

júl. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#6 nekem van. És a nagy legendák nagy resze 40 éves korára jarni se tudott
júl. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én még ma is látom őket 70 fölött jó kondiban.

Valószínűleg te a Holdon élsz, és onnan csak Orbánt látod... LOL

júl. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"nagy legendáknak voltak személyi edzőik?"

Pontosan mely legendákra gondolsz? Rengeteg oldschool külföldi és hazai legendának volt edzője, továbbá az oldschool legendák jelentős százaléka valóban súlyos mozgásszervi és egyéb egészségügyi károsodással vonult vissza a versenyzéstől. Sok a kivétel, de nem elég sok. Abban viszont igazad van, hogy a magyar ókájés szeméji eccők 70%-a egy Tari Ádám videó szintjén van tudásban, és nehéz megtalálni a szakmailag kifogásolhatatlan 30%-ot.

júl. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy angol (nagyon ismert és elismert) online coach-om van negyedannyiért, mint kapnék egy magyar OKJ-s "személyi edzőt".

Kipróbáltam két személyi edzőt is, de csak kidobott pénz volt egy éven át.

Az online coach-om maximálisan figyel rám, és a Whoop-om automatikusan küldi számára az edzéskori és egyéb mért adataim tömkelegét, úgyhogy ha csalni akarnék sem tudnék, de nem is áll szándékomban, mert nagyon látványosan fejlődöm.

júl. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!