Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egyes edzőtermek miért tiltana...

Egyes edzőtermek miért tiltanak 1-2 alapgyakorlatot/nagy súlyos gyakorlatot a termükben? Miért a gépes pumpálásokat nyomatják?

Figyelt kérdés

Gobuda fitness, 4% Garden gym, és a többi kommersz termek. Az összes ilyen termet telerakták gépekkel, nem-állítható fekpadokkal, és nesze, edzél. A 4% honlapján meg van tiltva a felhúzás, a gobuda fitnessben még dresscode is van.


De kérdem én, tényleg erre van igény? Vagy a teremtulajok nyomatják ezt a vonalat, mert nagyobb a bevétel a basic emberekből akik csak a gépeket pumpálják?


Mellesleg csak annyi kéne, hogy szereznek be pár bumper platet, felhúzó platformot pár milliós értelmetlen gép helyett. Vagy egy normális fekpadot/keretet guggolás helyett. De nem, ők mégis inkább vesznek 5db combközelítőgépet.



febr. 3. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A gépek sokkal biztonságosabbak. Valószínűleg nem egy idióta sérült már meg felhúzás, guggolás vagy épp fekvenyomás közben, és megunták. De csak tippelek.
febr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Egyes edzőtermek miért tiltanak 1-2 alapgyakorlatot"

Ezek a kommersz termek a felhúzást szokták tiltani. Guggolni, fekvenyomni, evezni, húzódzkodni, tolódzkodni mindenhol lehet.

"erre van igény?"

Reggeltől estig tele vannak az említett termek.

"nagyobb a bevétel a basic emberekből akik csak a gépeket pumpálják?"

Szerinted? Ha ez ennyire kínosan frusztrál, akkor járj olyan terembe, ahol kevesebb a gép.

febr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1


Lehet, hogy biztonságosabbak, de ezektől pont nem fognak megerősödni a mélyebb tartó izmok, amik szintén balesetveszélyesek. Másrészt a teremnek mi köte ahhoz, hogy valaki saját felelősségre lesérült?


#2


Mint ahogy írtam, pár értelmetlen gép árából kilehetne alakítani egy normális felhúzó platformot, bumper tárcsákkal. Úgyhogy nem értem a logikát. Van egy olyan sejtésem, hogy itt inkább azt nem szeretik sokan, ha valaki 250+ kilóval húz fel, és annak nyilván lesz hangja. És ezek a hangok, látvány elriasztják a basic embereket...

A másik, se guggolni, se fekvenyomni nem lehet rendesen a wishes fekpadokkal és kerettel. 100kg fölött életveszély.


Járnék én olyan terembe minden nap, ahol kevesebb a gép, de sajnos munka és egyéb tényezők miatt csak arra van időm, hogy a legközelebbi kommersz terembe menjek, ezért nem megoldható az utazás egy minőségibb helyre.

febr. 3. 13:06
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert hangos tud lenni és a padló is sérülhet ha nincs normális hely kialakítva neki. Én se értek vele egyet de ez van
febr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

"nem fognak megerősödni a mélyebb tartó izmok, amik szintén balesetveszélyesek"

Ez egy évek óta nevetségesnek minősülő mítosz. Egyik, hogy a szabad súlyos gyakorlatoktól is minimálisan erősödnek a szóban forgóz izmokat (ezeket célzott edzéssel, gyógytornával lehet érdemben erősíteni), másik, hogy ennek minimális a relevanciája, harmadik, hogy ezzel miért törődne akármelyik konditerem tulajdonos. Nem igazán értesz az üzlethez.

"pár értelmetlen gép árából kilehetne alakítani egy normális felhúzó platformot"

Gazdasági szempontból minimális rá az igény, ezért sok konditerem nem áldoz olyan beruházásokra forrást, amire a vendégek 95%-a szarik.

febr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Ez egy évek óta nevetségesnek minősülő mítosz. Egyik, hogy a szabad súlyos gyakorlatoktól is minimálisan erősödnek a szóban forgóz izmokat (ezeket célzott edzéssel, gyógytornával lehet érdemben erősíteni),"


Nevetségesnek tűnő mítosz? Nekem konkrétan gerincsérvem lett amiatt, mert a legtöbb gyakorlatot gépen csináltam, és a gerincmerevítő izmaim sohasem kaptak terhelést. Amióta meg rendszeresen felhúzok, nagy súllyal, szabályosan, azóta köszöni a hátam, de jól van, semmi fájdalmam. Idegsebész ismerősöm is ajánlja az összetett gyakorlatokat, pont amiatt, mert sokkal több izmot edzenek meg egyszere, mint az izolálgatós gépek. A gyógytorna is hasznos, de a legtöbben akkora kezdenek el gyógytornára járni, ha már megtörtént a baj... Ha nagyobb hangsúly lenne az összetett gyakorlatok fontosságán, ez elkerülhető lenne.


Ami a business oldalt érinti, én pont ellenzem az olyan termeket, amik képmutató módon reklámozzák az egészséget, de a háttérbe meg csak a profit maximalizálása a cél azáltal, hogy minél jobban arra ösztönzik a birka népet, hogy menjen le pumpálgatni, fizessen személyi edzőt, minthogy kicsit utána olvasna a az edzésnek, és normálisan megtanulna edzeni. Szerintem ez felháborító.


"Gazdasági szempontból minimális rá az igény, ezért sok konditerem nem áldoz olyan beruházásokra forrást, amire a vendégek 95%-a szarik."


Menj el a scitec goldba, és próbálj odajutni a 2 felhúzóplatform egyikéhez 4 után és este 10 előtt. Vagy a Bikásban a chilifitnessbe. Ezzel szemben a fej fölé emelt tricepszgépek és vállgépek ott porosodnak magányosan. Nem nagyon vagy képben a dolgokkal/edzésbeli trendekkel, mint ahogy a legtöbb teremtulaj sem. Leggtöbbször a hiányzó domain knowledge az, ami miatt nem tudják maximalizálni a profitot....

febr. 3. 14:51
 7/12 anonim ***** válasza:

"mert nagyobb a bevétel a basic emberekből akik csak a gépeket pumpálják?"


Nem tudom mennyi ideje edzel, de mindenki rá fog jönni egyszer, hogy izomépítésre a gépek jobbak. Ez tény. Stabilabbak, több az erőkifejtés. Lehet ezzel vitatkozni, meg lehet azt, mondani, hogy régen a testépítők is szabad súllyal edzettek, de valószínűleg Arnold vagy bárki is sokkal jobb fizikumot tudott volna építeni, ha gépeket használtak volna.

febr. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Mert a többség azért jár ilyen helyekre "edzeni", hogy elhülyéskedjen valami géppel egy-másfél órát és közben lőjön magáról min. 50 db szelfit Instára. Keress valami kevésbé trendi termet.
febr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7


Lehet, hogy a nem-naturál profik szintjén ez így van, de ők nyilván egy kicsit más kategóriák a cucc miatt. Viszont én nem nagyon láttam még olyan naturál embert, aki testépítő szemmel is jól nézett volna ki, és 90%-ban gépekkel edz. A munkám miatt elég sok teremben és városban megfordulok, és mindenhol azt látom, hogy csak azok néznek ki valahogy, akik cuccolnak, vagy akik nagyobb súlyokat emelgetnek alapgyakorlatokkal. Az átlagemberek, átlagos genetikával sose fognak fejlődni, ha gépeken edzegetnek. Elég csak lemenni a terembe, és megnézni, milyen emberek használják (csak) a gépeket .

febr. 3. 15:54
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
El kell menni normális erőemelő vagy crossfit terembe vagy ha van lehetőséged, otthonra beszerezni egy erőkeretet, padot, súlyokat és lesz egy home gym-ed, ahol leedzhetsz mindent. Kezdetben lehet, hogy drágának tűnik, de ha a bérletárakkal számolunk, pár év alatt meg is térülne az ára.. Hosszútávon megéri. A haverom megoldotta. Ha családi házban laknék vagy lenne egy garázsom, akkor én is ezt csinálnám. De remélem, hogy egy napon megvalósul.
febr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!