Ha az adott súlyt nagyobb sebességgel tudom mozgatni, az is progresszív túlterhelésnek számít? Izomépítésre hatásos?
https://www.youtube.com/shorts/2QMX9w8D_h0
itt arra kell törekedni, hogy a rúd minél gyorsabban mozogjon.
Fizika.Minnél gyorsabban mozgatsz valamit,annál nagyobb energia szükséges adott pillanatban.
Azaz a súly gyorsabb mozgatása egyszerre több izomrostot fog munkára adott időegység alatt.
Ez azért számít mert izomnövelés tekintetében lényeges hogy maximálisan aktiváld ezeket a rostokat.
Ez a robbanékonyság a súlyemelőket jellemzi főként.Viszont hatásos a testépítőknek is.Bizonyos keretek között ugyebár.Mert ha túl könnyű a rúd,akkor nem fog érvrnyesülni ez a hatás.
Gyakorlatilag igen.
De ez azt jelenti, hogy nőtt az erőd.
X sebességű erőkifejtés = 80kg
X+1 sebességű erőkifejtés = 80kg
Akkor valószínűleg újra X sebességű erőkifejtés = több lesz, mint a kezdeti 80kg = progresszió
Remélem érthető.
Ez azért nem teljesen igaz. Sebesség erőbe kerül de emelj fel valamit 5 mp alatt és észreveszed hogy az is ugyan úgy erőt igényel és sokkal fárasztóbb mintha mondjuk átlagos sebességgel emelnéd.
Plusz sokszor a gond a gyors emelésekkel az hogy lendületből fogod csinálni a gyakorlatot és nem biztos hogy azt az izmot terheled le ami a célod volt.
Extra gond a sérülés veszélye mert nem fogsz a formára rendesen odafigyelni.
Nyilván a 3# válaszom olyan esetben érvényes, amennyiben tényleg maximális erőt fejtünk ki (márpedig a pozitív szakaszt senki sem csinálja szándékosan lassan) és megegyezik a negatív szakasz is, pattintás, lendület nélkül. Ilyen esetben ha nő egy 80kgos fekvenyomás sebessége mondjuk 1 hónap távlatában, akkor valószínűleg az 1 ismétléses maximuma is nőni fog.
De, teljesen korrekt, amit írtál.
Izom építésnél a time under tensio is fontos ezzel meg pont azt kihagyod, abban lehet jó hogy nagyobb sulyt.tudsz mozgatni ha dinamikusabb vagy de mig eroemelesnel ez nagyon fontos testepitesnel nem annyira. Ha tobb ideig feszül az izom megfelelo mozgástartományba az stimulalja az izmot ugye ezert vannak lassan negativ szakaszok is nem pedig par centis hipp hopp mozdulatok.
Ekkor mikor nő a time under tensio pont azt ered el hogy nehezebb a gyakorlat meg ugye ha nagyobb a mozgastartomany. Ilyenkor kevesebb sullyal dolgozol. De azt az izmod nem.tudja csak azt hogy milyen nagyon feszül es stimulalodik. Viszont az valid hogy kevesebb suly hasznalatakor
Kevesbe terhelodik mind az idegrendszered mind az izuleteid mind kevesbe aktivalodnak mellekes izmok a.nagyobb suly fenttartasahoz es ugy osszesegebben kevesbbe leszel annyira faradt tőle. Tehát gyorsabban regeneralodsz kisebb eséllyel sérülsz es legalabb olyan jol stimulalodik az izom
Vagy +- 10%
Ezert is vegeznek egy nem olyan alacsony ismetlessel gyakorlatokat a testepitok nem mennek fel annyira nagy sulyokra mert lehet kis ismetlesnel is nagynal is izmot.stimulalni de ha maxolsz az biztos nagyon megterhel ezert se szoktunk mindig
Mig 8-12 ot konnyebben elnyomkodsz
Érdemes nehezíteni a gyakorlatokon izomepites szempontjából lassab kivitelezes time under tensio nagyobb mozgastartomany legdrive se mindig muszáj nehezebb fogasok stb ilyen variaciok.
Ha suly a lényeg akkor pedig jah jó a sebesség meg meno a nagyobb suly
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!