Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha bukásig viszem a 12-15...

Ha bukásig viszem a 12-15 ismétléses sorozatokat, akkor az is "annyit ér" mintha 6-8-cal dolgoznék? Mi a különbség? Natural/F.

Figyelt kérdés
2023. aug. 16. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2023. aug. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak mi a fenének 15 ismétlést csinálni, amikor 6-8 is elég? Minek fizetni feleslegesen a nagyobb regenerációs költséget? Plusz 10-12 ismétlés fölötti sorozatoknál már nagyon nehéz ténylegesen megbecsülni az RPE-t. Nem igazán létezik jól kiszámolt 15 ismétléses bukásig vitt sorozat.

Plusz ennél az ismétléstartománynál már a progresszió és az erősödés nyomonkövetése is rohadt nehéz. Gondolj bele: nekem múlt héten ment 100 kilóval 13 guggolás, ma meg ugyanezzel a munkasúllyal tudtam guggolni 15 ismétlést. Na akkor ez most progresszió, fejlődtem, erősödtem, izmosodtam is, vagy ma csak egy picit jobban bírtam kardióval és állóképességgel a szettet? A fene tudja, ezért nem éri meg 15 ismétléses szériákra alapozva komplett edzésprogramot írni.

2023. aug. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

én se hiszek ebben a bukásig vitt 15 ismetlesbe.

a 15 ismetleses bukásig vitt sorozat igazából azt jelenti hogy még párat simán bele bírnál nyomni csak úgy érzed hogy jaj ott már nagyon nehéz bukás abbahagyom.

közbe az a súly amivel te 15 ismetlest meg tudsz csinálni abba simán menne 18 vagy 120 is az tuti.

15 ismetlesnel már tényleg nem lehet érezni annyira hogy hol van a bukás pláne ha több sorozat is van egy edzésen ami 15 ism és bukásig akarod vinni

2023. aug. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

napi kell-e bukás/hány ismétlés

jöhet a kövi

2023. aug. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak elméleti volt a kérdésem, de néha szeretem a magasabb ismétlést, olyankor jobban "szenved az izom" és jobban tudok rá koncententrálni.
2023. aug. 16. 21:19
 6/10 anonim ***** válasza:

"néha szeretem a magasabb ismétlést"

Néha érdemes is magasabb ismétlésszámú sorozatokkal dolgozni, de ha az lenne az elképzelés, hogy "minden szett 4x15 bukásig, no pain no gain, hábporú", akkor az hamar bajos lesz.

2023. aug. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem annyit ér, az okait nem fejtem ki, ezerszer le lett már írva.

Amúgy a 6-8 ismétlésnél, milyen messze vagy a bukástól? Ez nem derül ki, tehát nem igazán megválaszolható a kérdés.

2023. aug. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért nem ér annyit? A felesleges első ismétlések és a plusz fárasztás miatt?
2023. aug. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tisztázzuk már, hogy 6-8 ugyanolyan súllyal történő ismétlés vagy nagyobb a súly??
2023. aug. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
31%
Kezdjük ott, hogy naturálban az 1RM legalább 70-80%-át kéne használnod, hogy a tested újabb izomszövet építsen, (koxszal ez a szám lemehet akár 40-50%-ra is) ekkora súlynál pedig nem biztos, hogy menni fog a 12-15 ismétlés, 12 még talán. Másrészt csak a bukás előtti pár ismétlés lesz az, aminek izomépítő hatása van, tehát ezért kár 12-15 ismétlést csinálni.
2023. aug. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!