Nagyobb súly, kevesebb ismétlés vagy kisebb súly és több ismétlés?
"Lesz-e különbség a két módszer között?"
Nyilván lesz, de ezek nem különálló módszerek, ugyanis egy jó edzésprogramon belül ugyanúgy vannak nagy súlyos, alacsony ismétlésszámú sorozatok, ahogy kis súlyos, magas ismétlésszámú sorozatok is. Próbálkozhatsz szigorúan csak ezzel, vagy szigorúan csak azzal, de hamar el fog akadni a progresszió, ezáltal a fejlődés is.
"Több ismerősöm szerint szálkásabb lesz az izom az utóbbitól"
Szakítsd meg ezekkel az ismerősökkel a kapcsolatot, legalábbi sport terén ne fogadj el tőlük tanácsot. Szálkás a kalóriadeficiten alapuló diétától leszel, nem attól, hogy 5 ismétlés helyett 15 ismétlést végzel a lábtolón.
"cél pedig 3-4 kiló súlyvesztés, főként zsírból"
Kalóriadeficiten alapuló diéta.
a kalóriadeficittől leszel szálkásabb, nem a kis súly sok ismétléstől.
magas ismétlésszámú sorozatokkal az a baj, hogy sokkal nagyobb fáradtságot generálnak, sokkal nehezebben tudod megitélni milyen messze vagy a bukástól, és a tüdődet kiköpöd minden széria után (főleg összetett gyakorlatoknál)
+valószínűleg gyengébb is leszel
ami pozitív hogy sokkal kissebb esély van arra hogy elrontod egy ismétlés kivitelezését és belesérülsz, +kevesebb terhelést kapnak az ízületek.
nagy súly alacsony ismétlésnél könnyebb lesérülni, nagyobb terhelést kapnak az ízületek, de könnyebben megtudod ítélni milyen messze vagy bukástól így az izmosodás is könnyebb, erős is leszel, és nem generál akkora fáradtságot mint a másik módszer
szerintem az arany középút a legjobb ebben is, nem véletlen terjedt el a 8-12 ismétlés tartomány.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!