1 év hobbi gyúrás után, kb. hány kg-nál kellene tartanom ezekben a gyakorlatokatban?
Ugye most a csapból is ez folyik h edzesrol edzésre emeld a súlyt mert ha nem, akkor nem lesz progresszió, nem lesz fejlődés. Azért ez nyilván nem ilyen egyszerű, hamar el lehet jutni egy olyan szintre ami után már nem tudod emelni a súlyt csak úgy ha szabálytalanul csinálod a gyakorlatot.
Szóval 1 éve edzek heti 3x, 178 cm és 79 kg vagyok, ezek a gyakorlatok: (nem csak ezeket csinálom de most nem írom le mindent nyilván)
-koncentrált bicepsz
-kalapacs bicepsz
-kétkezes tricepsz nyújtás egykezes rúddal
-lorugas
-oldalemeles
-elore emelés egy kézzel
-mellrol nyomás kétkezessel
-fekvenyomás
-guggolas
-evezés egykezessel
Nem baj ha nem mindegyikhez írtok súlyt.
Szerintem nagyon nem mindegy, hogy előtte sportoltál-e valamit (és ha igen, milyen szinten).
Egy 79 kilós normál embernél szerintem az alapgyakorlatokban egy év után kb. ilyen eredményeknek kellene lenniük, amennyiben az illető jó edzéstervet követ (1 RM):
Fekvenyomás 100-120 kg
Guggolás: 120-140 kg
Felhúzás: 150-180 kg
Még egyszer hangsúlyozom, szerintem ez egy átlagemberre vonatkozó várható eredmény, ha megfelelő az edzés. Nyilván egy profi birkózó egy év gyúrás után sokkal erősebb lenne ennél, de a 20 éve a gép előtt ülő Pistike pedig valószínűleg gyengébb.
Ez tök jó válasz az előző válaszadótól. Talán annyiban árnyalnék, hogy itt a nyomás számít a legerősebbnek, abból amiket felsorolt (testsúly*1,5 nyomás azért elég szép, sok, mondhatjuk profi tud ennyit) és a guggolás a leggyengébb, ez nem is meglepő amúgy, sztem sokaknak az megy el leginkább a hétköznapi életmód mellett, de ha jól csináljuk, akkor a 140 kg-s guggolást egy átlag genetikával könnyebb elérni, mint a 110+-os nyomást vagy a 180-as húzást.
Szóval a nyomást inkább mondanám 80-100-nak, a felhúzást pedig 140-170-nek.
És ezzel már középhaladónak mondható valaki, ha jók a gyakorlatok, rendben van a technika.
"csapból is ez folyik h edzesrol edzésre emeld a súlyt mert ha nem, akkor nem lesz progresszió"
Ebből látszik, hogy mennyire félreértik ezt a progresszió dolgot az emberek. Edzésről edzésre emelni a súlyokon maximum az első három hónapban lehetséges (talán). Ha a progresszió edzésről edzésre történő munkasúly növekedést jelentene, akkor én már 580 kilóval guggolnék, és 640 kilót húznék fel. A progresszió valójában azt jelenti, hogy edzésBLOKKRÓL edzésBLOKKRA, periódusról periódusra legyenek nagyobbak a munkasúlyok. A progresszió kb. 2-3 hónapos blokkokban kell, hogy megvalósuljon, ugyanis így működik a realitás. Ha 2-3 hónap után még mindig ugyanakkorra súllyal nyomkodod a 8 ismétléseket, akkor kezdj el gyanakodni arra, hogy valamit szarul csinálsz, és nem fejlődsz. Ne akarj minden edzésen új tárcsát pakolni a rúdra, mert a kezdő szint elhagyása után csalódni fogsz. Ráadásul a progresszió teljesen mást jelent lórúgásban, oldalemelésben, fekvenyomásban vagy guggolásban, úgyhogy ezeket az a gyakorlatokat egy kalap alá venni arról árulkodik, hogy nem vagy képben a súlyzós edzés elméletével, csak megnéztél egy Három Harmad videót, és megértetted a felét.
Konkrét munkasúlyokat meg nem lehet írni, mert nem így működik a testépítés, mint egy matek órai szöveges feladat. Nem így működik a testépítés, hogy "ha Pistike egy éve heti háromszor, 178 centiméterrel és 79 kilogrammal, akkor Pistike X kilogrammal végzi a koncentrált bicepszet, és Y kilogrammal az egykezes evezést". Nem így működik a testépítés, hogy hány éves a kapitány, itt nincsenek néhány részadatból konkrétan meghatározható számok.
Lényegtelen mennyivel csinálod. Magadhoz képest fejlődj.
A progressziót meg nagyon sokan félreértik. Súlyt emelni nem fogsz tudni minden edzésen. Ez nem így működik.
Talán akkor, ha kezdő vagy, de ez is csak pár hónapig működik..
Nem fogsz tudni minden egyes edzésen több ismétlést sem csinálni, ugyanúgy, ahogyan súlyt sem tudsz emelni minden edzésen. Törekedj arra, hogy mindig a legjobbat hozd ki magadból, de ez ne azt jelentse, hogy például előző héten 100kg guggolásba ment 6 6 6, most pedig megint 6 6 6, vagy akár 6 6 5.
Ez nem azt jelenti, hogy nem fejlődsz, szimplán csak nem úgy működik ez az egész dolog, hogy te mindig jobb eredményt tudsz felmutatni edzésről edzésre.
Van, akinek 3 év alatt sem sikerül elérni a 100kg fekvenyomást, és van, aki 3-4 hónap alatt össze tudja hozni.. Rengeteg mindenen múlik. Genetika, belefektetett idő, regeneráció, edzésprogramozás.
Összességében, ne törődj azzal, hogy mennyivel csinálod. A lényeg, hogy minden gyakorlatot szabályos csinálj, és magadhoz mérten fejlődj.. Ne hallgass tiktokon Pistikére, aki azt állítja, hogy 1 hónap alatt "naturálban" +20kgot pakolt a fekvenyomására. Nem minden az, ami látszik.
Sok sikert!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!