Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Segíthet a futás, esetleg a...

Segíthet a futás, esetleg a magasabb ismétlés tartomány?

Figyelt kérdés

Üdv sporttársak. :)


3 éve végzek súlyzós edzést, ebből elég régóta nagy súlyokat használok, 6 ismétlés inkább, de néha 4, ha már 8 megy valamiből rosszul vagyok. :D Adódott egy olyan problémám, hogy észrevettem, az állóképességem igencsak megcsappant, hamar fáradnak az izmaim. Túledzve nem vagyok, mert ennek nincs nyoma, egyszerűen csak hamar kifáradok. Gondolom ez a régóta fennálló nagy súlyoknak köszönhető. Teljes test edzést szoktam végezni. Segithet rajtam ha átmenetileg nagyobb, 12-15 tartományban edzem, illetve 1-2 futást beiktatok a héten, ugyanis eddig semmit sem kardióztam?! Segítséget előre is köszönöm.


2022. jún. 21. 18:14
 1/7 anonim válasza:
55%

A futàs biztosan segítene az àllóképességeden, de lehet az izmaidnak is jót tenne 1-2 hónap más jellegű megterhelés, pl. új fajta gyakorlatok, vagy a régiek, de ahogy írtad kisebb súllyal, magasabb ismétlésszámmal. Mindenesetre, ha soha nem szoktál kardiozni, akkor a futást is fokozatosan vezesd be, mert nagy a sérülésveszély, főleg, ha nagy tömeggel vágnál bele.

A legjobb az úszás lenne, mert növeli az állóképességet, kíméli, sőt erősíti az ízületeket, nincs sérülésveszély (feltéve, ha tudsz úszni), és olyan izmokat mozgat meg, amiket csak hírből hallottál.

2022. jún. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Esetleg arra gondoltam, hogy áttérnék ppl-re, amit heti háromszor végeznék, ugyanis ennyi időm van edzeni. Hétfő-push,szerda-pull, péntek-láb, magas ismétlésszámmal nyomnék mindent, mellette heti 1-2 kocogás óvatosba.
2022. jún. 21. 18:48
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak félek összeesek vagy valami ilyesmi. :D Nem vagyok amúgy az a nagy darab, húsos testfelépítés, 67 kiló vagyok olyan 10-12% tzs-vel. 55 voltam amikor kezdtem, szóval kb ez mind izom ami rámjött.
2022. jún. 21. 18:49
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Jó az edzésterved, én edzés elé szúrnék be kezdésként egy 30 perces kocogást, így utána tudod fejleszteni az izom tömeged. Majd később mehet több. Máson nem kell változtatni, max egy kicsit kevesebb szénhidrátot vigyél be, de ha futsz akkor azt sem kell.
2022. jún. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Valószínűleg a kaja nincs rendben, kevés a CH, hamar kiürülnek a tartalékok, ezért fárad el az izmod. írtad, hogy nem vagy túledzve, akkor a pihenő rendben van. Én is évek óta nagy súllyal és kevés ismétléssel edzem, ha fáradtak az izmaim, mindig a kaja miatt van. Edzés előtti nap is igyekszem teletölteni magam, és ha pl. 11-re megyek edzeni, előtte betolok minimum 1000 kalóriát. Olyankor szétszedem a termet.

Tuti a kaja a hiba nálad. Másik erre utaló jel, hogy az étkezésről nem írtál semmit.

Teljesen mindegy, milyen felosztásban edzel, ha nincs rendben a regenerálódás és a kaja, akkor nem fog menni rendesen

2022. jún. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, a futás segíteni fog. Az ismétlésszámokat viszont nem kell felvinni 12-15-re szerintem, jó az a 4-6, ha jön az erő és az izom.
2022. jún. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Napi 5x eszem szilárdat, plusz egyszer leverek egy adag tömegnövelőt. Ezen felül egy banán vagy valami mag (mandula, kesudió, tökmag) be szokott menni. Úgy nem számolgatok semmit, de ha akarnék se tudnék már nagyon többet enni, sose voltam az a nagy evő, nekem már ez is egy kényelmetlenség.
2022. jún. 22. 14:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!