Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vádlizás közben miért érzem a...

Vádlizás közben miért érzem a combomat?

Figyelt kérdés
2022. febr. 4. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Mert csak a shop builderen léteznek olyan gyakorlatok, amik CSAK a bicepszet, CSAK a csuklyát, CSAK a vádlit dolgoztatják. A valóságban az anatómia úgy néz ki, hogy egy adott mozgásmintába több izom is bekapcsolódik. Még egy "izolációs" gyakorlatba is. Neked a vádlizó gyakorlatodba a combod izomcsoportjai is bekapcsolódnak és ezt te érzed. Semmi baj nem fog ebből származni.
2022. febr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

az első leírta

még egy guggolás is legalább 5 féle izmot mozgat, beleértve a beső combizmokat, hátat, combhajlítót, comfeszítőt, feneket. én pl ugye alsó testrészes edzés tartva guggoltam és mindig a hátamat éreztem utána, mert ott sokkal gyengébb voltam mint lentebb

2022. febr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

#1:

Ahaaa... Én pl. soha az életben nem éreztem a combomat vádlizásnál, de sebaj! Tök természetes, ha valaki érzi, és nyílván a shop bulider ír hülyeségeket.🤣🤣 Komoly pali lehetsz...


Kérdező, valamit rosszul csinálsz! Melyik vádligyakorlatnál érzed a combod?

2022. febr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Nem baj, ha érzed, de az se baj, ha nem. Nem az "érzeten" múlik a gyakorlat helyessége és eredményessége.

Nem csinál semmit rosszul a kérdező. Vagy ha igen, akkor nem ez rá a bizonyíték. Jó lenne egy kicsit ismerkedni a sporttudománnyal és az anatómiával, és szakítani a 20 évvel ezelőtti retardált gyúrós mentalitással.

2022. febr. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

A vádli egyik része besegít a combhajlítónak is ezért érezheted azt vádlizás közben.Ha jól tudom behajlított combbal jobban érezheted mert a combhajlító jobban dolgozik ilyenkor.

Alapvetően nem probléma,a lényeg hogy érezd a vádlidat is dolgozni,ne vegye át nahyon a terhelést.


#4 Pedig ha nem érzed akkor nem aktiválod az adott izmot annyira mint tudnád.Persze ígyis-úgyis dolgozik de ha kifejezetten egy izom méretét szeretnéd növelni akkor nagyon nem mindegy hogy érzed-e vagy nem,sokkal kevésbé hatásos egy gyakorlat izomépítésre ha más izmok átveszik a munkát.

Pl ha evezésnél nem tudod jól aktiválni a hátadat és a munka jó részét a bicepsz végzi sokkal lassabban fog fejlődni a hátad.Persze ez akkor érvényes ha izomépítés a cél.

Értem én hogy te nagyon újkeletű vagy és le akarod rombolni az összes régi hülye mítoszt de egyes dolgokban igenis van igazság,nem minden régről származó dolog butaság

2022. febr. 5. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mifele vadligyakorlat az? 😅
2022. febr. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jogos a kérdés, miféle váldigyakorlat ez? Az ülő vádlinál be van hajlítva a térded, és gyakorlat közben ki se bírod nyújtani, az álló, vagy lábtológépes vádlinál meg teljesen vagy szinte teljesen nyúljtva van, ott meg nem a lábodat kell behajlítani, tehát ezeknél esélytelen, hogy a combod dolgozzon. Szerintem én a 16 éves konditermi pályafutásom alatt, az említett 3 vádligyakorlaton kívül nem láttam olyat, hogy valaki más gyakorlatot használt volna vádlira, szóval miféle gyakorlatot csinálsz vádlira?
2022. febr. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Stabilizalni kell a comb, en is hatul szoktam erezni.
2022. febr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egylábas vádligyakorlatot szoktam csinálni, a terhelt oldalon a kezemben kézisúlyzóval.
2022. febr. 5. 12:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!