Miért van ez felhúzás közben?
Ezt a kérdést elsősorban az erőemelőknek vagy olyan kondisoknak intézem, akik rendszeresen végeznek alapgyakorlatokat.
Több évnyi triatlonozás után ebben a hónapban kezdtem el konditerembe járni. Tanulgatom az alapgyakorlatokat. Egyelőre nem mentem 40 kilós felhúzás fölé, mert a technikára próbálok összpontosítani. Eddig egész jól megy, viszont felhúzás után, mielőtt még visszaengedném a súlyt, azt érzem, mintha leesne a vérnyomásom és elkezd homályosulni minden. Nem ájulok el, meg semmi ilyesmi, tartom a súlyt, viszont minden felhúzás ismétlés után várnom kell pár másodpercet, amíg ez az érzés elmúlik és csak utána tudod visszaengedni a súlyt, mert különben félek, hogy kidőlnék.
Ezt elvileg mások is tapasztalták már. Ez mitől van? Ezt hogy lehet kezelni? Mit csináljak máshogy, hogy ezt ne tapasztaljam?
Vagy a légzés, vagy a vércukorszint a probléma.
Eszel edzés előtt?
Nem hiszem, hogy vércukor.
Egy vagy maximum két órával edzés előtt van egy étkezésem.
Csak felhúzás közben jelentkezik a probléma, semmilyen más gyakorlatnál nem. Miután felhúztam a súlyt, utána érzem, még mielőtt visszaengedném.
Felfelé semmiképpen ne fújj ki, az a súly növelésével biztos út egy sérvhez. A felhúzás egész mozdulata között érdemes benn tartani a levegőt, a magasabb hasűri nyomás segít a stabilizációban, és csökkenti a sérülésveszélyt.
Én alsó ponton veszek levegőt, megfeszítem a hasat, csípőt, elvégzem a teljes mozdulatot, alsó ponton fújok ki, szívok be újra.
A túllégzés, túl sok levegővétel, kapkodós levegővétel miatt is kialakulhat a szédülésérzet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!