Most akkor saját testsúlyos alapgyakorlatokkal ellehet érni egy izmos formát vagy sem?
#12!
Jártam fél évig gyógytornára egy baleset után. Ott a kigyúrt fazonok megpusztultak egy 1 kg-os labdával végzett gyakorlatok alatt, még az egészséges karjukkal is.
A 7-es kommentben linkelt sportolók közül egyik sem az. Direkt olyan atlétákat linkeltem, akik csak doppingvizsgálatos bajnokságokon indulnak. A street workout világában egyáltalán nem olyan elterjedt a szteroid használat, mint a testépítésben. Nyilván a linkelt fényképek direkt úgy vannak fotózva és filterezve, hogy azon előnyösebbnek tűnjön a szereplő fizikuma, de attól még nem kokszosak az illetők. Nyilván fájdalmas látni, hogy valaki nem gyúr, nem jár konditerembe, nem rázogatja a kis BCAA italkáját az öltözőben, hanem egy teljesen alternatív erősportot végez, izomépítési ambíciók nélkül, mégis jobb formája van, mint a naturál hobbisták 95 százalékának, de ez ilyen. Attól még nem kokszos valaki, mert erezett a karja vagy nagy a csuklyája
Abban viszont igazad van, hogy ha kifejezetten hatalmas, telt, kerek izomtömeget akar valaki, akkor ne a saját testsúlyos gyakorlatok felé orintálódjon, hanem a konditerem irányába (és a kémia irányába, mert naturálban nem lesz meg a hosszútávú kimagasló fejlődés).
Ezt szerintem nem is állította senki, kedves 17-es, csak nem olvastad el figyelmesen a kommenteket.
Leírtuk százszor, hogy akinek pusztán csak izomnövelési céljai vannak, azaz szeretne egy kimagaslóan nagy izomtömeget, az ne a street workout és a saját testsúlyos edzés felé érdeklődjön, hanem a konditerem (és a koksz) felé. Mi csak azt mondtuk, hogy mindezek ellenére vicces, hogy egy vidéki, teljesen átlagos street workout parkban is sokkal komolyabb fizikumokat lehet látni, mint amilyeneket a naturál hobbi gyúrósok "össze tudnak hozni" konditermi körülmények között, pedig előbbi kategóriának nem célja az izomépítés, utóbbinak viszont csak az. De ne essen félreértés, ez nem a súlyzós edzést minősíti, hiszen a súlyzós edzés egy kiváló mozgásforma. Ez a naturál hobbi gyúrósok 95 százalékát minősíti.
"Ez a naturál hobbi gyúrósok 95 százalékát minősíti." Nem minősít ez senkit. Egyszerűen csak más felfogással edzenek.
Ha valaki naturál hobbi gyúrósként nem hoz össze olyan fizikumot, mint amit egy átlagos street workout-os tud, ott elég nagy bajok vannak. Ha egy ilyen ember átállna street workout-ra, ott se vinné szinte semmire. Itt nem a mozgásformával van baj, hanem a kiegészítő cselekvésekkel. De azt fontos leszögezni, hogy a konditerembe járók talán 10%-a "gyúrós". A legtöbben azért járnak, hogy ha nullánál azért több mozgásuk legyen minden nap, hogy átmozgassák mindenüket. A street workout-tal az a baj, hogy ezt nem lehet megtenni. Ezért van az, hogy látszólag azzal jobban lehet fejlődni. Tehát abban a közösségben nem fogunk olyan embereket találni, aki úgy állna a edzéshez, hogy "lejövök kicsit átmozgatni magam, de nem akarok se megizzadni, se másnapi izomlázat". Míg egy edzőteremben az emberek 80%-a így vélekedik, 10%-a úgy van vele ha már lejön akkor edz kicsit komolyabban, és a maradék 10% aki rendesen odateszi magát. Ezzel az utolsó 10%-kal kell összehasonlítani a street workout-ot űzőket, mert az ő fejükben lesz hasonló a mentalitás, ők azok akik hasonló mennyiségű időt és energiát ölik az edzésbe. És ha megtesszük ezt az összehasonlítást, akkor nem igazán fogunk különbséget látni az elért eredményekben. Legalábbis az első pár évben biztosan nem, utána vélhetően a kondizók tovább fognak tudni fejlődni, mert a megnövekedett erőnek utána tudnak menni súlyokkal. Street workout klasszikus formájában, mikor nincsen semmi súlyozás, ezt nem lehet megtenni. Ami baj, mert 40+ ismétlésszámú sorozatok már nem annyira hatékonyak az izomméret növelésében, mint mondjuk a 10-esek. Ha van súlyozásra, speciálisabb gyakorlatok kivitelezésére lehetőség, akkor már ez a hátrány nem fog jelentkezni.
Azért írtam #17-ben amit, mert a #7-es hozzászólás egyik mondata nagyon félrevezető. Ez: "magasabb szinten űzött saját testsúlyos edzéskultúrával (és ez egy nagyon leszűkített felfogása a street workoutnak vagy a tornának) ötször jobb fizikumod és izomminőséged lehet, mint egy naturál hobbi kondisnak" Itt nagy kár volt belevinni az összehasonlításba a saját testsúlyos edzést és a kondizást. Ez a mondta úgy hangozna elfogulatlanul, hogy: "magasabb szinten űzött edzéssel ötször jobb fizikumod és izomminőséged lehet, mint naturál hobbistaként".
"Attól még nem kokszos valaki, mert erezett a karja vagy nagy a csuklyája"
Nem attól lesz kokszos valaki hanem attól, hogy természetellenesen alacsony, 8-10%-os tzs-je van, masszív izomtömeg és erő mellett egész évben. Van szerencsém ismerni jópár komoly saját testsúlyos és endirance atlétát az itthoni közegből és jól néznek ki de közük nincs ilyen formához. Az meg a legjobb hogy olimpiai atlétákat raksz be mint akik nem kokszolnak :DDD Arról nem is beszélve hogy ők gyerekkoruktól kezdve napi szinten edzenek mire eddig a szintig jutnak tehát átlagembernél az ő fizikumuk is ugyanolyan irreális mint arnold schwarzeneggeré.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!