Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem jobb azért a magasabb, 20...

Nem jobb azért a magasabb, 20 körüli ismétlés, mert olyankor tovább dolgozik, feszül az izom?

Figyelt kérdés
Én sokkal jobban érzek egy 20-as ismétlésű sorozatot, mint mondjuk egy nyolcast. Hiába kisebb súllyal tudom végezni, de dupla ideig. Bár attól még lehet nem hatásosabb.
2021. jún. 20. 12:06
 1/2 anonim ***** válasza:
En ezzel forditva vagyok. Probaltam a nagyobb ismetlest is tobb ideig, de gyengebb voltam meg vekonyabb. 12 utan mar unom is igazabol meg ha 20at csinalok az elso 10et nem is erzem kb. Akkor inkabb szettezek 2 gyakorlatot es csinalok 10-10et egy pihenovel. Mondjuk nyomasok utan egy szett tolockodas tatogatassal.
2021. jún. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem csak az izomfeszülés ideje számít,hanem a mechanikai feszülés mertéke,az izomrostok számanak bevonása is.

például látod a takarítónénit pucolja az ablakokat az irodában órákon át.Probáld ki.

Nem fogod birni 15 20 percnel tovább mert az alkarjaid bedurrannak és a vállad majd leszakad.

A takarítóneninek allóképessége van a vállaiban es az alkarjában,ezert tudja csinálni sokaig.A Mariskaneniről mégsem egy kigyúrt test,eres vállak jutnak ugye az embernek eszébe.

Pont mert izomnövelésre alkalmatlan mozgást végez.


Szval attól hogy érzed a bedurranást,meg égést,nem feltétlen jelenti,hogy izomnövelés szempontjábol jobb a 20 ismétlésed,mint a 8 vagy a 6 nagyobb súllyal,rövidebb izomfeszüléssel.

2021. jún. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!