Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi értelme van a naturál...

Mi értelme van a naturál testépítésnek?

Figyelt kérdés
Legyen az emberünk 175 centi magas, ha 12 százalékos tzsvel, ami közel sem száraz, 85 kiló, az már a naturál max környéke neki,és ez egy viszonylag jobb genetika. És ezért is hosszú évek kemény munkáját rakod bele tele lemomdasokkal. Arról nem is beszélve, hogy az utolsó kilókat már úgy éred el, hogy évente másfél kiló izom. :D Es ezért a másfél kiloert ugyanúgy belerakod a kemény munkát, miközben nyomonkovetni sem tudod ezt a fejlődést, annyira kis mértékű.
2021. jún. 5. 17:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

és ez neked miért fáj?

ha szereti csinálni csinálja.

2021. jún. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

A testépítések eleve nincs racionális értelme, csak esztétikai.

Minek emelgessek 100-200 kilókat, ha pl. a munkahelyemen kb. 50 kg a legnehezebb anyag? Ha nehezebb, akkor ott a targi. 30-as karral is lehet orrokat betörni, de azt sem érdemes, mert kapásból 2 év felfüggesztett. Versengeni szintén hülyeség, teljesen mindegy, hogy hová fejlődsz, lesz nálad erősebb, szebb és jobb, még konditermen belül is - max. 2-3 éven belül úgyis lesz olyan új tag, ha most nincs is. Vagy a csajok miatt? Akinek az izom miatt kellek, az nálam eleve kiesett, én sem mellméret alapján szelektálok, valamint, csak az nem lesz mérvadó sem. Azt az időt, amit súlyok emelgetésével, vagy csigák húzgálásával töltenék, vagy azt a pénzt, amit protkóra, vagy bérletre költenék, azt inkább arra fordítom, hogy elmegyek a csajommal vacsizni, vagy elmegyek kutyát sétáltatni. Annyian beleesnek a számokba, mint pl. kerület, tzs, fehérje g/ttskg, stb., hogy elfelejtenek élni. Nekem is van naturál kondis múltam, masszív alkat lettem tőle, de eddig sosem vettem hasznát. Szerintem pont annyi sport kell, amennyit az emberi szervezet igényel, bicikli, pár fekvőtámasz, kicsit mozgós munkahely, aztán csá. Ennyinek van értelme és ez a legegészségesebb is.

2021. jún. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
20%

2. válaszíróval nem értek egyet.

18 éves korom cuccolok.Most 48 vagyok,nemsokára 49.Minden fél évben orvosi kivizsgálás, minőségi, doki által felírt cuccot használok.

30 év folyamatos használat után teljesen egészséges vagyok, és mellé a kinézet, na az aranyapám odaver.Mivel kidobóként dolgozok, igaz most ebben a vírusos időszakban magyarban voltam, kisebb vállalkozást csináltam a haverokkal, ilyen autó adás vétel, import export, csak hogy legyen cuccokra.

Mivel pár hét és nyitnak a clubbok ibizán, megyek vissza, pár embernek jómodort tanítok minden este.

Én nem tudtam volna natúrban sose gyúrni, MINEK????

pár gramm izomért szenvedni, meg gyerek súlyokat emelgetni?

Itt ahol én melózok ebben a klubban angol meg francia strongmanak állnak az ajtóban velem, ha nem a mostani időszakot nézem egy szezon alatt annyi összejön, hogy azt több évi német melóval tudnám megkezdeni, ha elmennék valami müncheni autógyárba.

Itt ibizán elég jó cuccokat használnak, termek tele oroszokkal, lové iszonyatosan sok van nekik, ezek nem veszik meg a kamu vackokat, azokat sajnos elsózzák kelet európai országokban.Ezért van magyarban is rengeteg kamu.

Nem tagadom azt az erőt, izomtömeget én cuccal értem el.

Hol a fenébe tudna valaki 260 kg-ot 6szor felhúzni?

Vagy nyakból 120 kgval szériázni?

Ez csak növivel fog menni, amit használok, mert azon kívül hogy a többéves használata iszonyat felhúzta rám az izmot, izületeket is megkente, olyan vagyok mint fiatal koromban.Hajlékony vagyok nem fáj semmi, olyan regenerációval, hogy sokszor reggel este edzek.

Szóval én meg a koxos vonalat képviselem, sajnálom hogy ezután már keveset vagy nem fogok tudni ide írni, de kell a lové, tuskók meg sorban állnak majd, hogy kivágjam őket ha tudnak viselkedni.

Béla 48F

147kg

197cm

kar 55-56 cm

erőemelő

2021. jún. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
Neha csinalok egy kurat, de sok evig natural voltam es az utobbi 1.5 evbe is. Sose az volt a cel h kimaxoljam, "kesz" legyen a forma. Csak szeretek edzeni, minel erosebb lenni, atlepni a hataraim. Meg hat egy ferfi legyen eros, izmos, jo kondicioju.
2021. jún. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
34%
3-as, viszont egy 80 kilós ember is úgy állon tudna b_szni, hogy kidőlsz, mint egy telesz_rt búvárruha. Erről "beszélek" és ne vedd sértésnek, nem személyes, vagy ilyesmi, de aki megijed az izom méretétől, az tudatlan. Kidobós melónál nem az izom nagysága a lényeg, hanem pl. a beszédkészség, tettlegességnél pedig a technika - igaz, 140 kilósan könnyebb kihúzni valakit, mint 60 kilósan, de ennyi. Az a vicc, hogy én is másodállásban kidobózom itthon, igaz, rajtam biztosan több a felesleg, de tudom, hogy nálam nagyobbakat is ledurrantok úgy, hogy nem kelnek fel, lehet akár 200 kiló izom is, attól még az agy nem kap szivacsborítást, mikor az ütéstől a koponyának ütődik és leáll. Az, hogy te a sok laboratóriumi szartól egészséges tudtál maradni, szimpla szerencse. Ha pedig a munkádhoz elvárás az izomtömeg mérete, az szimpla korlátoltság.
2021. jún. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Egy naturál testépítő fizikuma nem néz ki sokkal jobban, mint egy soha nem sportolóé? Az az értelme, hogy jobban nézz ki, meg jól esik az edzés. Nem akar mindenki 100kg lenni szárazon.


De ha nagyon belemegyünk a dolgok értelmébe csőlátással, akkor mi értelme a nem naturál testépítésnek? Valószínűleg megrövidíted az életedet (vagy legalábbis nagy eséllyel romlik az egészséged) csak azért, hogy egy kicsit izmosabb legyél, de annak a plusz izmosságnak, erőnek a látványon kívül szinte semmi hasznát nem veszed már az életben. Fel lehet fogni ezt is ilyen hülye módon, csak értelme nincs. Minden ellen lehet negatív dolgokkal érvelni.


Ha az ember élvezi amit csinál, akkor a naturál és a nem naturálnak is megvan az értelme.

2021. jún. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
A 3-massal nem kell foglalkozni, valószínűleg valami incel aki még minding maival lakik és egy aszpirint is félve vesz be. Viszont az interneten nagyon bátornak képzeli magát.
2021. jún. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
15%

6-os, Az az értelme, hogy jobban nézz ki, meg jól esik az edzés.


Jobban néz ki, tehát megint a külvilág véleménye hajt - mert nekem senki nem adja be, hogy csak és kizárólag a tükörkép miatt b_ssza ki magát valaki. Én is kondiztam, nekem is jólesett egy ideig, hogy kétszer akkora vagyok, mint mások, aztán most eltelt pár év, és leesett (átértékeli az ember a dolgokat, ahogy telnek az évek), hogy igazából csak paraméterekben vagyok több a másiknál. A csajok a személyemre figyeljenek fel, ne az eres karomra, a férfiak meg ne tartsanak tőlem jobban, mert ahogy írtam, 80 kilós ember is le tud úgy durrantani egy bölény méretű kondist, hogy kapufa. Az izomméret növelésnek nincs értelme és pont.


Ha jólesik a mozgás, amit esetleg úgy szeret az egyén, hogy másnap érzi az izmait (izomláz) és emiatt nagyobbak lesznek, az megint más, az teljesen oké. Itt ugye az izomnövekedés csak okozat és nem ok, sőt, ennyi kell is, de több viszont már totál kidobott idő és pénz.

2021. jún. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze.Igaz mostmár kitudja hányszor kell leírni néhány "miértelmésnek",de megteszem röviden.

Mi értelme?

Igen.Ez egy filozófiai kerdés.Évszázadokon at tettek fel ilyen kérdéseket.Pldául mi értelme az életnek?

Aztán mi értelme úszni menni heti 3 szor 2000× métert, korán reggel.Ugyse úszva mész dolgozni igaz?Aztán a f.szom mászkáljon a sziklán.Minek?Nem hegytetőn van a munkahely.Minek biciglizni?Kocsi, busz nincs?Egyáltalán semmi értelme ezeknek.Az úszás is hülyeség meg a futás is,mert ha abbahagyod,4,5 hónap múlva a felénél is kiköpöd a beledet,és a távot se tudod ugyanannyi idő alatt lefutni,leúszni.Tehát ebből következne hogy semmi értelme nem volt az egésznek.És mivel semmi értelme,így a kérdésnek sincs semmi értelme.Ugyanis az az értékmérték,amit te használsz,az nem ugyanaz ,mint amit más használ.De nincs is ezzel semmi gond.Én elfogadom.Remélem te is a másét!

2021. jún. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

8: nyilván hajt a külvilág véleménye is, ahogy mindenkit valamilyen formában. Hiába szarom le ki mit gondol, meg hiába mondogatja bárki, hogy nem számít az izomméret, amikor 60kg-s cérnaszál voltam akkor mindenki lenézett, meg megjegyzéseket tett állandóan, hogy milyen sovány vagyok, meg csajnak néztek amikor hosszú volt a hajam. Ez olyan mint amikor a csajnak azt mondogatják, hogy nem kell smink, szép vagy te anélkül is, aztán amikor megjelenik smink nélkül, akkor mindenki azt kérdezi, hogy beteg-e, mert olyan sápadt és kialvatlan az arca.


Sokkal magabiztosabb is vagyok, sokkal jobb a közérzetem, nem lógnak rajtam a ruhák, nem pusztulok el ha odébb kell rakni egy nehéz zsákot vagy bármit. Lehetne sorolni még.


De amúgy én ezt a naturál testépítésre írtam, szóval a 80kg vs bölény kondist nem tudom mire írod, mert egy átlag naturál hobbi kondis nem sokkal több mint 80kg (ha nem zsíros). Meg egyébként rohadtul hidegen hagy, hogy ki kit tud leverni, ha az érdekelne akkor küzdősportoznék. De egy utcai harcban meg elég 1 rossz lépés, fej a betonba aztán viszlát. Fegyverekről meg ne is beszéljünk.


Egyébként félig egyetértek azzal amit írtál, de én azt mondanám, hogy ez inkább a naturál 1-2 év edzés után igaz.

2021. jún. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!