Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Tömegelés vagy szálkásítás?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. Nekem sem tettek jót a korlátozások, nagyon befordultam ennek hatására és semmi kedvem nem volt már a házból se kilépni. Az egész napos fekvés+netflix+evés meghozta gyümölcsét... +7 kiló zsír.


Ezelőtt az egész dolog előtt bár vékony voltam, nem voltam jó formában, furcsa lehet elképzelni, de hájas voltam még vékonyan is, nem voltam feszes, és narancsbőröm is volt akkor is. Most meg még "husos" is vagyok...


Elhatároztam, hogy változtatok ezen, és el szeretnék kezdeni edzeni súlyokkal. Viszont, ahogy egyre többet olvastam a dologról, egyre inkább elbizonytalanodtam.


Olvastam egyszer azt, hogy felesleges szálkásítani, amíg "nincs mit"... mármint, hogy ha a zsír alatt nincs valamennyi izom, ami adja a formát, akkor nem lesz szép a végeredmény.

Aztán olvastam még azt is, hogy először le kell adni a felesleget, mert kezdőként lehet izmot építeni és zsírt veszteni egyszerre. De ennek megcáfolását is olvastam.


Mit csináljak, először leadjam azt a 7 kilót (közben persze edzenék), vagy először tömegeljek, és majd ha már feljött valamennyi izom, akkor leszálkásítanék, majd előről? Nem arra hajtok, hogy nyáron jól nézzek ki, rendesen át akarom formálni a testem, hogy majd állandóan jól nézhessek ki.



2021. jan. 27. 18:43
A kérdező szavazást indított:
Először add le a felesleget+súlyzós edzés
Először lassan tömegelj, majd ha feljött valamennyi izom, szálkásíts
12 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Én egyszerre csináltam 😀 igaz nehezebb. De diétáztam és mellette edzettem. Borzalmas kövér voltam. 92 kiló. Fél év alatt lettem 68. Mivel 172 magas vagyok így ez a súly jónak mondható. Mivel közben edzettem is ezért pluszba az is meglátszik :-) sokminden változott ez idő alatt. Életformát változtattam, az edzések pedig megmaradtak. Kinézek valahogy, de még van mit dolgozni rajta. De már könnyebb formázni.


[link]

2021. jan. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hat nem kellett volna fogynod
2021. jan. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kezd el a sulyzos edzest + kardiozz heti 3*kb. Legyel kcal deficitbe de a feherje legyen magas.
2021. jan. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Deficitben is lehet izmot építeni,főleg kezdőként. Én is deficitben vagyok,mégis izmot építek és erősödök (pedig nem kezdő vagyok).


Előttem válaszolókkal egyetértek.

2021. jan. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!