Genetikától függ, hogy kinek hány kockája van? És ez befolyásolja e a törzs erősségét?
Nem, az anatómia, mindenkinek ugyanannyi kockája van.
Az genetika, hogy kinek mennyi erőfeszítést kell tennie azért, hogy látszódjanak azok a kockák vagy milyen erősek.
Edzői pályafutásom alatt bizony szembesültem, hogy rengeteg a tévhit ezzel kapcsolatban és még annál is nagyobb a tudatlanság! Sok ember vágya, sokan lenéző szavakkal illetik, vagyis túlzásnak tartják! Van, akinek születése jogán már adott az állapot, van, aki igen tetemes réteggel takargatja a világ elől!
Szándékosan írtam, hogy születése jogán adott állapot, nem pedig születése jogán adott lehetőség. Bármit is gondolunk, a lehetőség igenis mindenkinek adott! Viccen kívül, és 115 kg-os kamasz mivoltomra alapozva, ki merem jelenteni, hogy az érheti el, aki csak akarja! Persze a ráfordított munkában és étrend összeállításban már lesznek némi különbségek.
Térjünk is rá a szakmai részére, merthogy ez az igazán érdekes része a dolognak! Amit kockahas néven emlegetünk, az nem más, mint az egyenes hasizom, vagyis a musculus rectus abdominis. Ez az izom anatómiai jellegéből fakadóan kockás felépítésű, tehát a formája miatt nemigen kell aggódnunk.
A hasizom, azaz általad említett kockák is izmok, tehát edzéssel tudod növelni a méretüket. Ahhoz hogy mind kilátszódjon 3 dolog kell. Jó genetika, az alsó hasizmokra is edzeni, plusz le kell szálkásítani.
Egy testépítő és egy fitness modell nem összehasonlítható. Teljesen más kategória a kettő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!