Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány kalóriával kezdjek el...

Hány kalóriával kezdjek el szálkásítani?

Figyelt kérdés

Nem régen kezdtem tömegelni, de elég magasra állítottam a kalórialimitet, és gyorsan jöttek a kilók, habár nem látszik szinte egyáltalán.

Jelenleg egy átlagos napon kb. 3800-3900 (+-100-200) kalóriát fogyasztok egy kalóriaszámláló oldal adatai alapján. Ugyanitt napi 220 és 230 gramm közé írják a bevitt fehérje mennyiséget, ami tiszta kajából elég soknak tűnhet. Egyébként gyakran eszem ugyanazt mindennap, akár minden étkezéskor, és az ekkor elfogyasztott ételeket pötyögtem be.

Pár napja egy testösszetétel mérleg szerint 17,1% a testzsírom, én ránézésre talán picit többet mondtam volna. A napi kalóriaégetést 3160 kalóriára írta. Tudom, túl nagy deficittel tömegelek. Mondjuk szinte csak egészséges kajákból. (kivéve néha eszek gyümölcsöt és edzés után megy a szőlőcukor)

Több mint 4 hete tömegelek, de nem tudok pontos számot mondani azzal kapcsolatban, hogy hány kilóval vagyok több, mint előtte, mert reggel, mosdóhasználat után még nem mértem a tömegem, csak általában kíváncsiságból ruhában, amikor mérleg közelébe kerültem (itthon jelenleg nincs).

Tavasszal elkezdtem szálkásítani, mert nem voltam elégedett az alakommal, megszabadultam 6-8 kg-tól, most a tavasz előtti mérésekhez képest több vagyok, viszont ez aligha látszik. Bár valószínűleg látszik, csak az ember másképp látja magát mindennap a tükörben... Viszont még nem szóltak érte, senki sem szúrta ki.

19/F


Kösz, ha elolvassátok, főleg ha válaszoltok is. :D Tudom, hosszú, de ha nem tudtok semmit ezekről a dolgokról, akkor nem tudtok segíteni.



2020. nov. 10. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jól van, csak a legfontosabbakat hagytad ki: tömeg, magasság.
2020. nov. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Magasság 185, tömeget mondtam, hogy nem tudom pontosan, mert nincs mérlegem és nem megfelelő körülmények közt mértem. De ha muszáj belőni valamit, akkor 80-84 közt.
2020. nov. 10. 21:37
 3/4 A kérdező kommentje:

Lehagytam a kalóriás dologból kb. 700 kalóriát kb. 40-45 gramm fehérjével.

Tehát 4500-4600 (+-100-200) és 260-270 gramm közötti fehérje

2020. nov. 10. 21:50
 4/4 A kérdező kommentje:
A szőlőcukrot is kihagytam, az kb. 400 kalória, nem tudom, sok-e... Azt lehagyom, ha szálkásítani kezdek.
2020. nov. 10. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!