Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csonttömeg csökkenéssel...

Csonttömeg csökkenéssel emelhetek kézisúlyzót?

Figyelt kérdés
50 kiló vagyok 27/F, bechterew-ben is szenvedek és vszeg ez is az oka, hogy csonttömeg csökkenésem van, ami a csontritkulás előszobája. Nos baromi vékony a karom, azt se tudom erősíthetek-e, a reumatológusom szerint elég erre D-vitamint szedni, de elég para, hogy már ennyi idősen ilyen gyenge a csontozatom. Szeretnék kb 5-8 kilós kézisúlyzót emelni (nem tudom pontosan hány kiló sima tesco-s fekete vas súlyzó), de félek, hogy egy rossz mozdulat hatására egyszerűen kettétörik a karom. Mit gondoltok?

2020. júl. 16. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Inkább orvostól kérj tanácsot,elég durva dolognak hangzik és kétlem,hogy egy kis d vitamin segítene a dolgon.

Jobban jársz ha hozzáértő mondja meg mit érdemes tenni.

2020. júl. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A reumatológus mondta, hogy elég a d vitamin és amugy semmi vészes.
2020. júl. 16. 22:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudsz e?

Azzal tudsz.

A csontritkulás,és az izomsorvadás az életkorral jön.

Viszont,ha rákényszeríted a tested,hogy izmot pakoljon fel,és erősítse a csontjaidat,akkor ez nem fog bekövetkezni,legalábbis minimális mértékben.

Egyszerűen muszáj neki csontot,izmot építeni.

Ez nem vonatkozik az átlag purnyadt emberekre.Azoknál egyre kevesebb csontszövet,izomszövet marad,fokozatosan fogy.


Jó eséllyel ez rád is igaz lesz,hogyha elkezdesz emelni megszűnik a csökkenés,és visszafordul csonttömegnövekedésbe.

A d vitamin hozzájárul ugyan a csontszövetek egészségéhez,és lehet hogy lassítani fogja azt,de önmagában minek építenél csontot,ha nincs szükséged rá alapból.Mi lenne az ,ami ezt szükségessé tenné?

Csakis a terhelés.

2020. júl. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja azt azért hozzátenném,mivel nem vagyok orvos sem,és nem is ismerem a problémádat,hogy kérdezd meg a dokit.

Jóeséllyel nem gondolom,hogy akadálya lenne bárminemű erőnléti edzés,de azért jobb a biztonság.

És nem fogsz eltörni!:)

A terhelést fokozatosan kell adagolni,és nem nekiugrani erőlködni!!

Hozzá egy megfelelő étrend is kell,ami épít.És mindenféleképpen vitaminok,ásványok,calcium,magnézium stb.


3#voltam

2020. júl. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi.
2020. júl. 17. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!