Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit lehet tenni kortizol ellen?

Mit lehet tenni kortizol ellen?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben elkezdtem súlyzós edzést végezni, izmaim növelése érdekében. Azonban emellett vannak a többi hobbi-sportjaim is (úszás, futás, kerékpár) eleinte úgy gondoltam hogy ez kifejezetten jó, mivel ezek segítenek zsírt égetni, azonban nemrég hallottam hogy ettől kortizol termelődik, ami rossz az izmok fejlődésének. Ezzel kapcsolatban mit lehet tenni?


Ha az alábbi adatok számítanak:

16 éves fiú vagyok,

183 cm

17% testzsír százalék



2020. máj. 10. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvileg c-vitamin, illetve kevesebb stressz
2020. máj. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mivan? 😂
2020. máj. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak a monoton sportok termelnek kortizolt, de azok sem 10 perc alatt. Az uszas pl pont h jo, a futas is ( ha csak nem futsz le 10km -t egyben). A legnagyobb problemat a stressz okozhatja. A tobbivel nem erdemes foglalkozni.
2020. máj. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A stresszt kell minimalizálni. Nézz utána a meditálásnak, nem akkora baromság, mint elsőre gondolná az ember. Egyébként hobbi szinten nem érdemes attól paráznod, hogy az izmaidat megzabálja a stresszhormon.
2020. máj. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Monoton sportra igaz. Viszont hogy csak ez ez hülyeség. Változtass az étrendeden. A fehérlisztes termékeket hagyd el teljesen mert nagyrészt az vág oda a kortizolnak. Étkezz egészségesen.
2020. máj. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!