Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan lehet felso csigas...

TSkull kérdése:

Hogyan lehet felso csigas hatazo gepet epiteni?

Figyelt kérdés
Megterveztem egy felso-also csigas hatgepet, amit magamnak akarok osszerakni. Nem talalok megoldast a csuszofeluletekre, vagyis a szanra amin a sulytarcsak mozognanak le meg fel. En linearis csapagyra es precizios rudra gondoltam, de kapasbol duplajara novelte a koltsegeket. Videokon meg egyszeruen egy negyszogu profilba bele tesznek egy kisebb negyszogu profilt es az csuszkal. Szerintem az tul alpari megoldas sok ero el fog veszni a surlodassal.

2020. máj. 3. 07:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Már pedig a legtöbb gépnél úgy csinálják, hogy egy polírozott rozsdamentes felületet csúsztatnak a másikon, esetleg a mozgó, kisebb felületű elemen van egy műanyag csúszó betét. Léteznek nagyon jó minőségű, szívós műanyag csúszó felületek melyek kenés nélkül megfelelő siklást biztosítanak, sok helyen használják sikló csapágyakban. Ami a műanyagnál is jobb felületet biztosít, az a teflon. Bár egy teflonos sikló csapágy sem olcsó, egyrészt ezért nem látsz az edzőteremben ilyen megoldást, másrészt a teflon felület ha lepattog, valahogyan pótolni kell, különben teljesen beáll a csúszófelület. Ez sem olcsó, magyarul drága a fenntartása. Otthoni körülmények között ha csak te használod heti 2-3 alkalommal, jó alternatíva lehet.

Talán a legjobb megoldás amit egy régi schmidt kereten láttam, a görgős megvezetés. Oldalanként 1-1 rozsdamentes acél cső, amin oldalanként 4-4 műanyag görgővel volt megvezetve a rúd. A görgőkön középen egy negatív gyűrű alakú bemarással közölték a csövet. Azt nem tudom, hogy maga a görgő milyen csapágyazással volt szerelve (sikló, tűgörgő, szimpla vagy dupla golyós csapágy), de egy egyedi gépnél ez csak rajtad múlik. De messze a legjobb dinamikájú, és egyben legstabilabb schmidt keret volt amit használtam. Mindezt úgy, hogy a szerkezet legalább 15-20 éves volt. Lábtolóknál is annak van a legjobb dinamikája, ami görgős megvezetésű.

Próbáltam ilyen gépről képet keresni, de egyszerűen nem találok. :D Az összes csúszó csapágyas...

2020. máj. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!