Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti lejártok a terembe a...

Ti lejártok a terembe a víruspánik óta?

Figyelt kérdés
2020. márc. 22. 23:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
65%

"megnézed a rizikó faktorokat (kardiovaszkuláris/légzőszervi/cukor/daganatos megbetegedések"

Ha már ezt így csokorba szedted. Az említett krónikus betegségek nem 4-8 hét alatt alakulnak ki. Évekig, életvitel szerű mozgáshiányos, kalóriában és egyszerű szénhidrátban dús táplálkozás az oka. A jelen helyzetre vetett rizikó faktort (mondjuk inkább kockázati tényezőnek) az növeli drasztikusan, ha edzőterembe jársz napi szinten edzeni.

2020. márc. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól leszel cukorbeteg, ha most 1 hónapig nem kondizol...
2020. márc. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Mesélj, miért növeli a rizikót?


Tényleg kiváncsi vagyok. 2 méteres körzetben nincs senki, fertőtlenítem az eszközöket. Vagy így a COVID-nak van egy ilyen számlálója, hogy a nem jóját ez a csávó már 3. alkalommal van edzeni, felveszem a páncélt, és jól leküldöm.


Egyébként milyen 4-8 hét? 1 évnél hosszabb lesz a lefutása ennek a hisztinek, na addig biztosan nem fogok otthon puhisodni.


Egyébként a kondi a második otthonom, szóval szegről végről otthon vagyok

2020. márc. 23. 12:26
 14/28 anonim ***** válasza:
55%
Én járok. A kondi eleve "erősebb" immunrendszert "kreál". Még náthás sem vagyok évek óta, így ha be is kapom a koronavírust, nem betegít meg, így nem fogok fertőzni sem.
2020. márc. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

#14

Hogy lehet ennyire tanulatlannak lenni🤦🏼‍♀️Hordozhatod és tovább is adhatod a vírust, akkor is, ha rajtad semmi tünet nem mutatkozik. Több beteg lesz -> több ideig marad a karantén.

2020. márc. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát...


Műanyagon akár 72 órán át kibírja.


Acélon 4 óra után jócskán lecsökken a száma, de 48 órán keresztűl jelen van.


Plusz nem véletlenűl hordanak korházakban FFP2 és FFP3as maszkokat az ellátó személyek. Ha egy fertőzött közelében vagy és ő köhög, tüsszent is veszélynek vagy kitéve.


Én személyszerint nem bízok a kondiban takarító emberekre, hogy maximálisan minden felületet fertőtlenítettek, ami lehetetlen.


Itthon nincsenek gócpontok, mindenhol detektált a vírus így nincsen "biztonságos" térség, ahol lehet nyugodtan menni terembe.


Meg a félelem nagy részét nem az képezi, hogy én vagy bárki aki a konditerembe jár komoly tünetekkel lesz beteg, mert nagy részt olyan pici tünettekkel folyik le, hogy észre sem veszed vagy teljesen tünetmentesen.


Itt inkább azzal van probléma, hogy ha nem tudod, hogy fertőzől, mert ha nincsenek tüneteid is fertőzől...


Akkor esetleg 10 embernek lazán tovább adod, mert kezet fogsz egy jó barátoddal.


A barátnőddel együtt laksz így akaratlanul is megfertőzöd.


Stb...


Minden ember akit megfertőzől hamarosan további 10 embernek adja át.


Ami nagyon hamar exponenciális növekedéssé válik, ami nem várok el, hogy tudjatok, mert nem mindegyikőtök szenvedett végig több félévek számításemléket tanulással a BMEn, de mondjuk úgy hogy nagyon hamar több ezer ember megfertőződése vezethető vissza ahoz, hogy te buta mód lementél a konditerembe, mert "Ne hogy má ne tudjak gugolni 2 hónapig".


Amivel az a baj, hogy túl terheljük az egészségügyet és olyan emberek halnak meg akiknek alapból nem kéne.


Pl.: Te, aki konditerembe jár és feltehetően fiatal vagy, mert ha netántán súlyosabb tüdőgyulladásod lenne, amiből korházi ellátással a fiatalok nagy része kilábal ebben az esetben.


0-50ig csak 0.2% a halálozási ráta.


Viszont ha nincs ellátás, mert le van terhelve a rendszer. Akkor te is, a kondis, erős immunrendszereddel belehalhatsz.


Vagy egész életedre kiterjedő tüdő gyengeséged lehet és majd pár év múlva egy sima bakteriális fertőzésbe halsz bele.


Szóval annyira nem vicces.

2020. márc. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
28%

"Hogy lehet ennyire tanulatlannak lenni🤦🏼‍♀️Hordozhatod és tovább is adhatod a vírust, akkor is, ha rajtad semmi tünet nem mutatkozik. Több beteg lesz -> több ideig marad a karantén."


Figyelj, nekem közegészségügyi felügyelő a szakmám. Én nem a bulvárból, hanem a hivatalos közlönyökből tájékozódom.


Próbálom lassan írni, hátha érthető: akinek nincs tünete, hordozhatja ugyan a vírust, de nem fertőz.

Mit gondolsz a véremből átdiffundál a bőrömön izzadság formájában.

Bulvárbon nőttetek fel, most isszátok ennek levét.


Ha gyávák vagytok, ne irigykedjetek és ne szidjatok minket. Semmi baj, hogy fostok, csak halkabban

2020. márc. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Ritkábban, de lejárok edzeni. Kihasználom amíg lehet.
2020. márc. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Valaki elmagyarázná, hogy miért lettem lepontozva? Annyit írtam le, hogy otthon edzek.
2020. márc. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
A 17. válaszban az idiotizmus zsenialitását láthattuk. És még büszke is rá, hogy ezzel foglalkozik. Szuper vagy öreg. :D Lassan olvasd, nehogy lemaradj...
2020. márc. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!