Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvenyomás egyedül?

Fekvenyomás egyedül?

Figyelt kérdés
Hogyan kéne úgy fekvenyomnom ha nincs edzőpartnerem? Milyen technikát szotkak használni akik egyedül edzenek a fekvenyomáshoz? Előre is köszönöm a válaszokat! :)
2020. febr. 20. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy nyomok mint segítővel, csak kevesebbel. Nem is tenne jót ha minden edzésen a segítő ráncigálná le rólam a rudat. Pont elég maxoláskor vagy edzésperiódusok végén a segítő.
2020. febr. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem nyomok olyan súlyal, amiről tudom, hogy biztosan nem fog menni.


Utolsó sorozatban esetleg oda hívok valakit, hogy álljon mögöttem.


Szerintem ha valakivel edzenék sem lenne másképpen, hiszen utolsó sorozaton kívül nagyon nem hiszem, hogy bukásig mennék.


Legrosszabb esetben lerakom a súlyt magamelé, ami idén már megtörtént 2-3x. Ezt 100kgmmal csináltam eddig csak meg.


Lényegében a mellemre leengedem a súlyt, majd előre nyomom a csípőmre. Felülök, majd a súllyal együtt felkelek és lerakom a fölre. Gondolom ez ennél nagyobb súlyokkal már nehezen menne, de ezt 100kgmmal bármikor kényelmesen még meg lehet csinálni.


Erőemelő nem akarok lenni, csak izomnagyságra edzek így 100 fölé sem fogok nagyon menni, szóval engem nem érint a dolog.

2020. febr. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Én is egyedül edzek, és max 55 - 60 kilóval, bőven elég nekem. Egyébként meg lehet venni a fekpadokhoz ilyen lezuhanásgátló álványt, amivel nem birod magadraejteni..
2020. febr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Barát Csaba válasza:
19%
Csak annyit kell betartanod, hogy nem emelsz olyat, ami rajtad maradna. Egyébként ne emelj nagy súlyokat, mert annak többféle probléma vagy akár műtét is lehet a vége. A testépítők tele vannak olyan emberekkel akiket többször is műteni kellet!
2020. febr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
ugyan úgy, de én egy kicsit kevesebbet szoktam nyomni mit ahogy a haverommal h el ne csesszem
2020. febr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Óvatosan növeld a súlyt, rá fogsz érezni, mennyit nem szabad már a rúdra pakolni. Utolsó sorozatnak meg ülj át egy fekvenyomó gépre és ott biztonságban csinálhatsz egy 2-3 ismétléses befejezést brutális nagy terheléssel.
2020. febr. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj rá olyan súlyra és ismétlésre ami rajtad maradhat :) Technika nincs.

Ha olyan teremben edzel ahol a fekvenyomó padon van biztonsági keret vagy esetleg erőkeretben nyomsz akkor meg van oldva a dolog.

Régen én is jártam úgy hogy rajtam marad 80kg-100kg ilyenkor lent maradt a mellemen a súly letoltam a csípőmre és felültem majd levettem a combomról nem volt vészes.De 100kg felett már nem szívesen végezném ilyen mozdulatokat :)

2020. febr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2020. febr. 20. 21:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!