Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Késő esti étkezés edzés után?...

Késő esti étkezés edzés után? Ajánlanád? 22/L

Figyelt kérdés

Pár paramétert leírnek nektek szerény személyem tisztázása végett.

Évek óta sportolok hol ezt hol azt sportoltam, évek óta figyelek oda a helyes táplálkozásra, az egészséges életmód követését illetve saját érdekében. Heti 4x edzek súlyosan, kardiok mellett. De sokszor benne van az 5 is. Egyszerűen így esik jól így tudom felosztani hogy minden izom csoportot megdolgoztassak.

A probléma.... fél éve egy nagyon rakoncátlan reflux követi mindennapjaimat. Ami igen csak sok mindent meghatároz.

Általában délután 1 órától este 10ig dolzok. Fél 11re eljutok a terembe. Átlagosan fél1kor végzek hajnalban. Eddig ettem salátát hallal, vagy csirke. Garnéla salátát de egy ideje ezt abba hagytam. Félek higy a reflux idővel rosszabbodik ha eszek szinte közvetlen lefekvés előtt. Ki mit gondol? Van valakinek tapasztalata? Köszönöm előre is a segítséget


2019. aug. 10. 01:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg kivizsgáltatni és kezeltetni a refluxod. Önmagában nem lenne gond este az evéssel, hogy edzel/figyelsz a kajára, de ha a gyomrodnak nem tetszik, azzal csak ártassz.
2019. aug. 10. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

A reflux okat kell megszuntetni. Teljesen mindegy mit eszel, nem az okozza a refluxot.

Inkabb a napi etkezest kellene felulvizsgalni. Volt egy kollegam, ugy kezdte a napjait hogy cigi+kave, beert a ceghez megint cigi+kave, es ez melle csinalt egy 0 szenhidratos dietat. 26 evesen kikeszult ettol.

Stressz is okozhatja, tobb dolog hosszan fennallo kombinacioja. Meg kell szuntetni, attol hogy csirket, zoldseget, komplex ch-t, egy feherjet, turot, pizzat, vagy 2 dupla mcroyalt eszel a mekiben vacsorara, nem lesz valtozas.

2019. aug. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem edzes utanra egyszerű szenhidrattal kellene probalkoznod. Vagy kicsit “tisztabb” chval. Edzes utann kell valami mer reggelre elaposodsz enervalt leszel. Nem kell nagy mennyiseg csak amennyi jol esik. Több fajta feherje forrast kellene fogyasztanod mert ra lehet unni es az undortol is lehet refluxod. Egy kis marha vagy csirkecomb ami nem olyan szaraz hus kis hal is jot tenne. Garnela hat nem tudom nekem nem jött be sztem magyaron nehez jo minőseget kapni. Lehet hogy benne van ez is. Nyugodtan ehetnel diszno hust is heti egyszer csak pozitiv hatasa lesz es felüdüles lesz nem egy kin h lekel tuszkolni megint:. :D hiaba az agykontrol en sem tudtam sokaig bemeselni magamnak hogy ezt szeretem.
2019. aug. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!