Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Melyiket könnyebb megtanulni?

Melyiket könnyebb megtanulni?

Figyelt kérdés
snowboardozni vagy síelni? tetszik mind kettő sport! :)
2012. febr. 15. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Én snowboardozni gyorsabban megtanultam, viszont később is kezdtem mint sielni. Viszont snowboardal eleinte szana-szét veri az ember a seggét meg térdét és felvonózni nehezebb vele és kényelmetlenebb is(ez annyiból fontos, hogy a legtöbb időt az veszi el). Viszont ha vészes pálya részre keverednél(pl jeges, meredek), akkor deszkával ott az egyélezés lehetősége, tehát azzal simán bármilyen pályán le lehet jönni, az más kérdés, hogy úgy nem élvezetes és fárasztó is. Én sível sose tanultam meg rendesen párhuzamosan jönni, az nehéz sztem, hóekébe mondjuk kb kapásból lehet jönni. Snowboardal meg azért meg kell érezni az egyensúlyt, mindkét oldalra. Meg az átfordulások lesznek nehezek. Pályán kívül egyértelműen a snowboard nyer sokkal jobb járni abban a cipőben mint a síbakancsban. És nem kell szarakodni a sok vacakkal sem(2 léc,2bot)
2012. febr. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
síelni könnyebben meg lehet tanulni mármint én hamarabb megtanultam és sok ismerősöm mondja,hogy sokkal hamarabb megtanult síelni mint snowboardozni :) én első boardozásom után nemtudtam leülni este:)
2012. febr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Először tanulj meg síelni (elég alapszinten), aztán állj neki a hódeszkának. A felvonók használata deszkával elég macerás, ezt jobb ha először megtanulod magadat sível felvontatni. Azt sem árt, ha előtte gördeszkáztál, mert tudod mi az egy deszkán állni.


További infók:


http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__teli-sportok__25..


[link]


[link]


[link]


http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__teli-sportok__24..


[link]


Nem árt, ha mindent elolvasol a hódeszkázással kapcsolatban, mert itt fontosak az apró részletek is.

2012. febr. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 qaí ***** válasza:
Jó kérdés, de talán az elején a síelés egyszerűbb és a board nehezebb, később viszont szerintem megfordul és ha tökéletesíteni akarod vmelyiket akkor a sízés a nehezebb.vagy ki tudja
2012. febr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 4U válasza:
Próbáld ki mindkettőt. És amelyik a Te alkatodhoz, képességeidhez jobban passzol, azt válaszd. Személyes tapasztalatom pedig az, hogy snowboardozni szoktam és soha nem szeretnék síelni... :-)
2012. febr. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2012. márc. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!