Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Melyiket könnyebb megtanulni?...

Melyiket könnyebb megtanulni? Sí vagy snowboard?

Figyelt kérdés
2009. jan. 7. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
természetesen SÍ
2009. jan. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem snowboardoztam, de síelek, abba egy jó léccel hamar bele lehet jönni. A barátnőim tavaly próbálták a boardot...hát, ahogy láttam őket, én a sít mondanám:)

Eleve, a felvonózás sem a legegyszerűbb snowboarddal az elején :D

2009. jan. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi:)
2009. jan. 7. 21:45
 4/9 A kérdező kommentje:
de amúgy síelni már próbáltam és egyszerűen nem ment:)ha párhuzamosan akartam kanyarodni akkor a hátsó része a lécnek a hóban maradt:Da boardot még sosem próbáltam,de az lehetséges,hogy ahhoz jobban van érzékem????????
2009. jan. 7. 21:49
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

No ez arégi kérdés, de azért:


Snowboard.


Síléccel csak látszólag könnyebb, mert két különálló lécen vagy, amikkel el lehet szenvedni valahogy. De JÓL megtanulni síelni sokkal nehezebb, mint deszkázni. Deszkán ha megérzed az egyensúlyi laza helyzetet, onnantól már nyert ügyed van.

Léccel akkor még csak kezdheted tanulni annak irányítását, a sok kisebb csípő, boka és térdmozdulatot, és a tömegpontod változtatását.


Saját tapasztalat, továbbá rengeteg fiatalt látok, akik egész jól deszkáznak, de a velük ugyanolyan szintű síelők nagyon bénának számítanak.


Amondó vagyok, aki inkább csak elcsúszkálgatna technika nélkül, vegyen lécet, aki azért picit komolyabban szeretné ennél, az boardot, tényleg komoly hobbiként véve meg azt, amelyik jobban tetszik neki. :)

2009. jan. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen:)ez nagyon sokat segített:)
2009. jan. 24. 15:58
 7/9 anonim válasza:
100%

Én is azt hallom leginkább hogy a bord a könnyebb.

Saját tapasztalat: Vettem egy bordot, és elmentem bordozni szlovákiába mindenféle oktatás nélkül, csak egy haverom mondott pár dolgot(de őt sem tanította senki). Második nap már a pálya tetejéből jttem le és túléltem :D Persze nem lettem profi, ezzel csak azt akarom mondani h bordozni könnyű megtanulni szerintem.

2010. febr. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
81%

én snowboardoztam is síeltem is de a snowboard a király!!

ja és a snowboard könnyebb

2010. márc. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha érdekel, itt elolvashatod amit írtam a hódeszkáról, hódeszkázásról:


http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__teli-sportok__16..

2011. máj. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!