Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért izgul mindenki ennyire...

Miért izgul mindenki ennyire a román meccsre?

Figyelt kérdés
Ha nyerünk, változik bármi is? Visszakapjuk az elcsatolt területeket? Máshogy fognak hozzáállni a Romániában élő magyarokhoz? Világon semmi nem változik. Várják itt sokan a megváltást olyan focistáktól, akiket egy percig nem érdekel mi az a címer a mezükön, meg az egész meccsnek semmi kihatása nincsen a világra.
2014. okt. 7. 23:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szarra vernek minket a romanok, az biztos. A magyar focistak lopikulat sem ernek.
2014. okt. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
77%
Baszok én rá, csak a románokat oda-vissza!
2014. okt. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
jo is lenne, de ugyanaz lesz mint maskor 2-1 vagy 1-0 romanoknak, utana meg majd megy megint a szorostalpuzas, esetleg egy uj stadion is felepul...
2014. okt. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Látom, nem érted, mi a lényege az ilyesminek. Ez egy rangadó, mint a fradi-újpest: Soha nem az számított, hogy ki hol áll a tabellán, hanem az ultrák haragja és tartása emelte fontossá az eseményt, nem a foci színvonala. Komolyan mondom nem egy csapat van, aki rég kihalt volna, ha nem lenne mögötte erős tábor, akiket már nem is a csapat játékának a minősége, hanem a tábor ereje és legendája gerjeszt, amit minden áron fenn kell tartaniuk, ha gyengélkedik a csapat akkor is. Bár ezzel elválaszthatatlanul belekeverem a huliganizmust, de akkor is, ez egy szurkolói sport: ha a csapat nem áll helyt, majd ők megteszik. És valahol, aki minimális mértékben is meg szeretné érteni a huligánokat, látni fogja, hogy úgy gondolkodnak, hogy ha a csapat nem szerez hírnevet, akkor majd ők.


Akkor, amikor pedig esküdt ellenségek csapnak össze, rajtuk a világ szeme, teljesíteniük kell. Ezért fontos ez a meccs, de nem csak a huligánok szemében. Minden mérsékelt rajongó is, mégha nem is megy el macskakövet bontani, érzi, hogy fontos ez, ha a maguk módján még nem is huligánkodásban, de szurkolásban oda kell tenniük magukat, hogy hangosabbak és erősebbek legyenek, mint az ellenfél. A meccsek nem a focistákról, hanem a rajongókról és a meccsbe vitt érdeklődésről, rajongásról, lázról szólnak.

2014. okt. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

A magyar-román meccs egy igazi rangadó.Változik bármi?Nem.Nem kapunk vissza területeket.Nem fognak hozzáállni az erdélyi magyarokhoz.Igazad van, semmi sem változik.


Ettől függetlenül, jó lenne egyet újra odab*aszni a románoknak.99%-ra saccolom, hogy a román válogatott fog nyerni, de ettől függetlenül megértem, hogy miért szánnak sokan fontosságot ennek a meccsnek.

2014. okt. 8. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Azért mert presztízs meccs, noha a magyaroknak túl sok esélyük nincs
2014. okt. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez egy tétmeccs, ha nyerünk nagyobb esélyünk lesz kijutni az EB-re. Nem Trianon miatt fociznak, hanem hogy évtizedek után ismét kijussunk nemzetközi tornára, és ezzel a kerettel van is rá esély.
2014. okt. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem mondod nem Trianon miatt fociznak. Szerintem pont egyértelmű volt mire gondolok.
2014. okt. 8. 15:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Én eddig nem annyira néztem de most hogy pintér elment kíváncsi vagyok mennyire sikerült "meg edzeni" a fiúkat. Ha nyerünk akkor királyság van vagyis én örülnék neki de szombaton minden kiderül :)
2014. okt. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az rendben van, hogy egy igazi rangadó, de mi értelme van a szar románia, utálunk románia stb dolgoknak? ezt magyarázza meg valaki. ja, nem tudjátok, mert nincs értelme. legyen rangadó, de normálisan, ne azért utazzatok ki, hogy összeverjetek pár románt mert ti annyira gyűlölitek őket (szerintem ti se tudjátok miért) hanem, hogy a magyarokat buzdítsátok. csakis ezért. ami mára inkább csak egy alibi, hogy balhézhassatok kint. én szánalmasnak tartom azt, aki szar románozik etc, ugyanúgy azt is aki közülük szar magyarozik. megérdemlitek egymást sajnos. csak nekik van mire verni, mert megint kapunk 3-at.
2014. okt. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!